?lmi az olanın, Filmi çok olur...
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

?lim ve Film!

Yazımın başlığını ziyaretinde bulunduğum saygın bir büyüğümün oturduğu makamın tam arkasındaki panonun bir köşesinde buldum.

‘?lmi az olanın, filmi çok olur’ sözü ilgimi çok çekti.

‘Nereden çıktı bu?’ diye sorduğumda ise bana ‘geçenlerde Karaköprü’ye doğru gidiyordum. Aracımın tam önünde seyreden 21 plakalı bir kamyonun arkasında bu yazılıydı. ?lgimi çekti. Yanıma not aldım’ dedi.

Kamyoncuların kasa üzerindeki söylemleri çok daha farklı olur ama bu çok farklıydı. Az olan ilim ve çok olan film!

Son günlerde birbirinden ilginçliklere tanıklık etmekteyiz.

Göz altılar, operasyonlar, tutuklamalar, mahkeme önündeki şovlar, uçuşan tekmeler, kafalara inen joplar, gözleri yaş içerisinde bırakan acı isot tadındaki lezzetler, haberler, tezgahlar, konuşmalar, atmalar, tutmalar ve daha neler! Neler!....

Allah aşkına ülkemizde şöyle geride bıraktığımız hafta içinde yaşananları izah edebilecek bir kişi içinizde var mı?

Ülke olarak ne yazık ki sözde ilim yapmışların düzine düzine, kafileler halinde peşlerinde gitmekteyiz… ammaaaaa! Gerçekten filmleri de ilginç olarak sahneye konmakta, tek tek vizyona girmekte.

Bugün daha düne kadar alkış tutup, cennetsizlik deyip herkesin köşesinde övgüler yağdırdığı, karşısında el pençe divan durduklarını şimdi hesap vermeleri için top gibi oradan buraya savurmaktayız.

Peki ya yarın?

Yarın bu yapılanlar ile bizler muhatap olur isek nasıl olur?

Peki ya yarın devir değişip, dönem sona erip yeni bir dönem başladığında bugün alkışladıklarımıza da tıpkı dün alkışladıklarımız gibi mi yapacağız?

Ülke olarak ne yazık ki toplumda birçoklarının her geçen gün sözde ilmileri artmakta… amma peşinden filmleri de hazırlanmakta…

Yarın bunların filmleri vizyona girdiğinde bukalemunlar yine renk değiştirecek ve bu kez bugün alkışladıkları maddi ve manevi emirlerinde olduklarının filmleri ile isyan edip, ağıtlar yakacak ve intikam! ?ntikam! Diye korkarım ki hesap soracaklar.

Bugün maddi ve manevi birilerinin emirlerinde olan zihniyet çok değil 10 yıl sonra bu kez ortaya çıkıp ‘maddi ve manevi kandırıldık’ derlerse ve mahkeme kapılarına dayanıp dava açarlarsa hiç şaşmayın.

Kamyonun arka kasasında yazdığı gibi ?LM? AZ OLANIN F?LM? ÇOK OLUR…. Aman dikkat diyor ve uyarıyorum….

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 1979 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163