?şte Bu!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Cuma günü Emniyet Müdürlüğünde çok anlamlı olduğu kadar özlemini uzun süredir kent olarak yaşadığımız bir devir teslim töreni vardı.

2009 yılı Ocak ayında dönemin il emniyet müdürü Kutlay Çelik’in merkeze alınması ile Ağrı’dan şanlıurfa’ya emniyet müdürü olarak atanan Sabri Durmuşlar, son Emniyet Müdürler kararnamesi ile tayininin Bolu iline çıkmasından dolayı Polis Müdürlük bayrağını çiçeği burnunda yeni il Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu’na bizzat teslim etti.

Tayini Bolu’ya çıktıktan sonra birçokları gibi alel ecele yeni görev yerine kaçarcasına gitmeyip devir teslim törenini bizzat gerçekleştiren Sabri Durmuşlar’a özellikle teşekkür ediyor ve bu noktadaki hassasiyetinin bundan sonra gerek Valilik gerek Emniyet Müdürlüğü ve gerek diğer tüm kurumlardaki halef ve seleflere de örnek olmasını temenni ediyorum.

Bir hükümet düşünün.

Seçim oluyor ya da koalisyonlu dönemlerde bir hükümet devriliyor ve yerine yeni bir hükümet kuruluyor. Bir bakıyorsun ki eskilerin Başbakan’ından Bakanlarına hepsi sırra kadem basıyor. Ya da bir il Valisi veya Emniyet müdürü, hatta her hangi bir kurum amiri düşünün. Eğer beyefendilerin tayinleri bir başka ile Vali, emniyet müdürü ya da daire amiri olarak çıkmış ise en azından nezaketen bazı yerlere veda ziyaretleri gerçekleştiriyorlar, ama tayinleri merkez olmuş ise adamları ortalıkta görmek bile mümkün değil. Suçlu şanlıurfa halkıymış gibi öfkeyle, sinirle kimseye görünmeden çekip gidiyorlar.

Tayini Merkez Valiliğine çıkan Nuri Okutan’ı da bu konuda kutlamak isterim. Adam aslanlar gibi tayini merkez valiliğine çıkmasına karşın kurumları, halkı ziyaret edip helalleşti ve alkışlarla, gözyaşları arkasında gitti.

Emniyet Müdürümüz Sabri Durmuşlarda çekip yeni görev yeri olan Bolu’ya gidebilirdi. Ama o bekledi ve Cuma günü kendisinin yanı sıra yeni Emniyet Müdürü ve eşi ile Vali ve eşinin yanı sıra teşkilat çalışanlarının da hazır bulundukları bir veda töreni ile görevini selefine devretti.

2009 yılı Ocak ayından bu yana şanlıurfa’nın huzuru, refahı, mutluluğu ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve şanlıurfa’nın huzurlu, mutlu bir olmasına büyük katkısı olan Bolu’nun yeni emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’a yolun açık olsun derken, çiçeği burnunda yeni il emniyet müdürümüz Mehmet Likoğlu’na yeni görevinde ‘hayırlı olsun’ temennilerimi iletiyorum.

Yeniden buluşmak dileği ile..


Bu yazi toplam 2652 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163