1 ?stifa ve AKP’de Yaşananlar!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

AKP şanlıurfa Merkez ilçe’de uzun süredir Başkan Yardımcılığı ile yerel yönetimden sorumlu Başkanlık görevlerini sürdüren ?brahim Halil Çiftçi dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile partideki bu iki görevinden istifa etti.

Öncelikle şunun altını çizmek isterim ki Çiftçi’nin istifası AKP’den değil üstlenmiş olduğu iki görevindendir. Çiftçi dün olduğu gibi bugünde partinin neferliği yapmaya devam edecek.

şimdi ‘iyi tamam ne var bunda?’ diyebilir ve de öyle düşünebilirsiniz. Bir kişinin bir göreve geldiği gibi o görevden ayrılması da gayet normaldir. Buna bir diyeceğimiz yok tabiî ki.

Fakat Çiftçinin istifasına ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasının satır aralıklarında öyle mesajlar var ki işte bu tam bu noktada çok önemli.

?stifası ile ilgili olarak ne diyor Çiftçi;

‘Ancak ?l Yönetimi ?le Merkez ?lçemiz Teşkilatındaki Uyumsuzluk Partimizin Hizmet Etmek ?çin Öngördüğü ?lkelerden Uzaklaşma Artık Partimizin Bana Öğrettiği ?lk ?lke Olan Siyasi Onurun şahsımda Tezahürünü Engelleyecek Boyuta Gelmiştir.’

Bunu ben demiyorum. AKP Merkez ilçedeki iki görevinden istifa eden ?brahim Halil Çiftçi diyor.

Çiftçi sözlerine devam ile de;

’?l Teşkilatımızın Yönetim Zaafları ve Kişisel Hırslarının şekillendirdiği Bu Sorunlar Artık Siyaseten Atılacak Adımlarla Çözülemeyecek Bir Hal Aldığı Gibi ?lçe Teşkilatının ?l Yönetimi ?le Uyumsuzluğu Görev Yapmam ?çin Var Olması Gereken Zemini Tamamen Yerle Bir Etmiştir’ diyor.

Bir istifa ve AKP’de kapalı kapılar arkasında özellikler yaşananlar konusunda Çiftçi’nin söyledikleri parti için bir devrim niteliğinde olmalı, Çiftçi’ye farklı tepki göstermek yerine ‘nerede biz hatalıyız? Eksiğiz?’ gibi konulara cevaplar bulmalılar. Ve AKP yönetimi Çiftçinin söyledikleri de çözüm mutlaka masaya yatırmalı ve neşter vurulmalı.

Çiftçi’ye ulaştım. ?stifası ile ilgili olarak ‘Yazılı olarak belirttiklerimden başka bir şey demek ve konuşmak istemiyorum’ dedi. Sözlerine saygı duydum. Fazlada irdelemedim. Ama Üzüntülü ve kırgın oluşu tüm halinden belliydi.

Çiftçi’nin istifasının arkasında bana göre Pazar günü yapılan kongrede ?l teşkilatının özellikle merkez ilçeye karşı olan tutumu ve görmezlikten gelişleri bardağı taşıran son damla olmuştu.

AKP’de bu ve buna benzer konulardan dolayı sıkıntılı, dertli, kederli çok isim var. Bugün sessiz kalanlar neden sessiz bilinmez fakat AKP’de kapalı kapılar arkasında gerçekten çok şeyler oluyor ve yaşanıyor.

Kol kırılır yen içinde kalır sözü ne kadar AKP’liler için geçerli olacak bilinmez ama ?brahim Halil Çiftçi’nin söyledikleri ve tabandan tavana gönderdiği mesaj mutlaka dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde yarın AKP’de bir ANAP gibi eriyip gidecektir.

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2485 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari