10 Yeni Bürokratımız Yolda...
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

12 Haziran Genel seçimleri sonrasıydı.

Milletvekili Abdülkerim Gök, sağ olsun bizleri ziyaret etmişti. Milletvekili Gök, ziyareti sırasında şanlıurfa’mıza yapmayı düşündükleri konusunda şifrelerinde içinde yer aldığı ince mesajlar vermişti. Verdiği şifreli mesajlar arasında bana göre en önemli nokta ise Ankara’daki bürokrat sayımızın sayının daha da arttırılması ile ilgili olanıydı.

Seçimin üzerinden tam 106 gün geçmişti. Önceki gün bu köşemde ‘106 gün geçti’ diye bir yazı yazmış ve Milletvekili Gök’e şifreli mesajlarında vermiş olduğu Bürokratlarımız ile ilgili neler yapılmakta olduğunu sormuştum.

Yazımın yayınlandığı önceki gündü.

Birkaç misafirim ile Gazetede odamdaydım. Telefonum çaldı ve arayan AKP’li Milletvekili Gök idi.

‘Gazetede misin?’ dedi. ‘Evet’ dedim. ‘Bir bardak çay içmek’ üzere telefonda randevulaştık ve daha sonra bir araya geldik.

Yorgun, uykusuz olduğu göz altı torbalarının şişliğinden belli oluyordu. Suruç’tan geliyordu. şanlıurfa’ya döndüğünde Gönüllü kuruluşların aş evini de ziyaret etmişti. Sadece Suruç mu? Hayır. Hilvan, Ceylanpınar ve daha birçok ilçe…

Milletvekili Gök, ‘Halil bey. Durmadan çalışıyor ve koşuşturuyorum. Sadece ben mi? Hayır! Diğer Milletvekili arkadaşlarımız, Bakanımız ve de il ve merkez ilçe başkanımız ile tüm teşkilatımız. Sizinde belirttiğiniz üzere seçimiz üzerinden 106 gün geçti. Ama inanın bu süre asla boş geçmedi. Eski Vilayet ve devamındaki kamu binaları yıkıldı ve bunun yerine altı çok katlı otopark ve üstü ise muhteşem bir yeşil alan olmak üzere dizayn edilecek. Bu arada 11 Nisan şehir stadyumu, Abide’nin ihaleleri tamam gibi. Yeni dal geçler, Bin 600 yataklı yeni bir Hastane, Üniversitede atılımlar, Hafif raylı sistem, Ziraat bankasına bağlı Tarım şubesi, Motorlu taşıtlar vergi şubesi, stadyumun çevre düzenlemesi gibi çok güzel projelerde ilk kazma vuruldu. Bunların arkası gelecek. Hizmetlerimizde sadece il merkezi ile sınırlı kalamayacağız. Ceylanpınar, Suruç, Hilvan başta olmak üzere tüm ilçelerimizde eksikliğini gördüğümüz tüm konularda gerekeni yapacağız.’

Abdülkerim Gök, bir çırpıda 106 gün içerisinde olup bitenleri sıralayıverdi. Kendisine şanlıurfa’ya dönük hizmetlerinden dolayı kamuoyu adına teşekkür ettim..

Çaylarımızı karşılıklı olarak yudumlarken söz dönüp dolaştı ve benimde yazımda altını çizerek belirtmiş olduğum şanlıurfa’lı BÜROKRATLAR konusuna geldi.

Gök’ün bu konudaki kararlılığı ve azmi ses tonundan çok net anlaşılıyordu. ‘Halil bey. Bunu ben size söyledim. Ankara’da şanlıurfa’lı bürokratlar konusunda daha da güçlenmek durumundayız. Bu konuda tüm arkadaşlarımız ile hem fikiriz. Bu konuda ben tek dahi kalsam inanın bunun takipçisi olacağım’ dedi.

Milletvekili Gök, yeni Bürokratlar konusunda ser verip sır vermek istemiyordu. Bir çok isim ile görüşmelerinin olduğunu söyledi. Daha önce şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman’ın danışmanlığını yapan hemşerimiz Kayhan ?nan’ın Çalışma ve Sosoyal Güvenlik Bakanı ve Milletvekilimiz olan Faruk Çelik’in Meclis danışmanlığı görevine getirildiği müjdesini verdi ve ‘Bunların arkası gelecek’ demek ile yetindi.

Gök, bir türlü istediğim ve beklediğim açıklamasını yapmıyordu. Durum böyle olunca da ben de bir kelime bir işlem misali başladım sormaya.

‘Tamam, isim vermiyorsunuz. Görüştüğünüz ya da kafanızda olan kaç isim var?’

‘Ona yakın isim var!’

‘Bunların tamamı şanlıurfalı mı?’

‘Evet’

‘Bu isimler şu an itibari ile Urfa ya da Ankara’da mı bulunuyorlar?’

‘Bu isimlerin bir bölümü şanlıurfa’mızda, bir kısmı Ankara’da bir kısmı da Ankara dışında bulunuyor’

‘Peki, bu isimleri üst düzey Bürokrat olarak hangi kurumlarda görebileceğiz?’

‘Bu isimleri Sanayi, ?çişleri, Kültür ve Turizm, Sağlık ve hatta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarında görebileceğiz inşallah’

AKP’li Gök’ün ağzından ancak bunları alabildim. Gök’ün kararlılığı, bu konudaki inancı ve hırsı yakın gelecekte Başkent Ankara’da Bürokrat yönünden de çok daha güçlü olacağımız sinyallerini aldım. Böylece Ankara’da Bürokratlık adına gururumuz olan Ferhat şelli ve Osman Güzelgöz’ün de nispeten hem yükleri azalmış olacak, hem de karar mekanizmasında elleri çok daha güçlü olmuş olacak.

şanlıurfa’mızın sorunlarının daha da ivedilikle çözümü adına Bakan, çalışkan Milletvekillerinin yanı sıra çok güçlü Bürokratlara da ihtiyacımız var… Ve tabi ki bu işin ilimiz ayağında da Vilayeti, Belediyeleri, STK’ları ile ciddi uyuma da ihtiyacımız var… Ve tabi ki bir de ne istediğini bilen ve tutuğunu kopartan bir halka…

AK Parti Milletvekili Abdülkerim Gök’e duyarlılığı ve hoş görüsünden dolayı teşekkür ederken inancı, azmi ve ortaya koyduğu performanstan dolayı da kendisini alkışlıyorum…

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2429 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163