15 TEMMUZ 2016 HALKIN DİRENİŞİ, MİLLETİN DİRİLİŞİ
İbrahim TORU
toru63@hotmail.com
28-07-2016

Ülkemiz son zamanlarda birçok zor süreçlerden geçmiş olup ama hiçbir sekteye uğramadan hedeflerine doğru yol almaya devam etmiştir. Ülkemiz bulunduğu coğrafya ve konum itibariyle ateş çemberine alınmış ama Dirayetli, cesur, dik duran,  Milletine karşı diklenmeyen ve imanlı liderin sayesinde ateşleri yararak Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 ve Malazgirt zaferinin 1000. Yılı olan 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ve adeta koşarak yol alıyor.


 


Ülkemiz her yönüyle, Milli geliriyle, ihracatı ile teknolojisi ile Demokrasisiyle, insanların yaşam seviyesinin yükselmesiyle, yapılamaz denilen köprüleri n yapılmasıyla, Denizin altından yol mu olurmuş sözünü bertaraf ederek o yolun yapılmasıyla ve Ülkenin Batısından tut Doğusuna kadar, Kuzeyinden tut, Güneyine kadar bütün illerine, havaalanları, üniversiteler, hastaneler ve ihtişamlı kamu binaları yaparak gelişmiş dünya ülkelerinin saffına girmiştir. Bunlarla bittimi?  Bitmedi,  mazlumların yanında oldu, Mısırın, Suriye’nin, Irak’ın, Libya’nın, Filistin’in, Afganistan’ın, Doğu Türkistan’ın ve daha isimlerini sayamadığım birçok yerin mazlumlarının sesi oldu, abisi oldu, bunlar yetmedi zalimlere diklendi, zalimlerin karşısında durdu, velhasıl İslam âleminin sancaktarı oldu. Biz Türkiye Milleti olarak bu liderimizle ne kadar gururlansak azdır.


 


15 Temmuz 2016 Cuma gecesinde Türkiye’ye ve milletine, Devlete ve Hükümetine, Canlı ve Cansız varlıklara yapılan saldırı İsrail tarafından yapılsaydı anlardım, Amerika veya Rusya tarafından yapılsaydı yine anlardım ama Bu ülkenin suyunu içmiş, ekmeğini yemiş, okulunda okumuş, hastanesinden faydalanmış ve aldığı maaş, milletten toplanan vergilerle oluşan ve bu maaşla çoluk çocuğunun hayatını yüksek seviyede idame etmiş, üstelik kendilerini Müslüman olarak tanımlayan bu zalimleri, bu İslam düşmanlarını anlayamıyorum.  Birde kalkıp Türk Milletine ahmaktır sözünü kullanıyor,  bence kendisi ahmak oğlu ahmak olmasaydı, Ülkenin %99”u Müslüman olan ve daha yeni Ramazan ayından çıkmış, bir ay  boyunca oruç tutmuş , hatimler indirmiş ve yapılan dualar Arşı alayı sarmış, böylesi bir maneviyata sahip bir milletin karşısında darbe yapmayı düşünür miydi.


 


Bayrakları Bayrak yapan Üstündeki kandır


Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.


Allah’ım sana şükürler olsun gördük ki bu toprak uğruna ölmek isteyen milyonlarca insan var


 


Milli şairlerimiz ne demiş?


 


Sahipsiz Vatanın batması haktır


Sen sahip olursan bu Vatan batmayacaktır.


Üzülme davanın sahibi Hak”tır.


Hak olan davada zafer muhakkaktır…


 


Kim bu Cennet Vatanın uğruna olmaz ki feda?


Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda


Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda


Etmesin tek vatanımdan beni Dünyada Cüda.


 


Allah’ım sana şükürler olsun mensubu olduğum güzel Ülkemin İnsanları kalplerinde taşıdıkları imanla zalimlerin karşısında yürekli bir şekilde tanklara, toplara, uçaklara, bombalara ve uçuşan mermilere öyle bir direniş gösterdiler ki ve Milletçe Tek yürek Tek ses olup Dünyaya yeniden Türk Milletinde nasıl diriliş olur destanını yazdılar. 80 darbesini görmüş biri olarak anlatılacak dik duruşumuz, zalimlere karşı haykırışımız yoktu.  Ama şimdi Türk Milleti olarak nasıl direniş yapıldı ve yeniden nasıl diriliş oldu destanını ömür boyu anlatabiliriz tabi bunda Demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizin payı asla ve asla unutulmayacaktır.  Demokrasi Şehitlerimizin ve bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Rabbim gazilerimize acil şifalar versin. Böylesi bir ihaneti Allah bir daha Ülkemize ve Milletimize göstermesin.


 


Milli şairimiz diyor ki…..!


 


Tükürün Milleti alçakça vuran darbelere!


Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere!


Tükürün Ehl-i Salibin o hayâsız yüzüne!


Tükürün onların asla güvenilmez sözüne!


Medeniyet denilen maskara mahlûku görün


Tükürün maskeli vicdanına asrın, tükürün!


 


Evet, şairimizi dinlersek ve sözlerini uygularsak Millet olarak bir daha böylesi bir ihaneti yaşamayız inşallah.


Allah’ım;  başta Türkiye’mizde, Suriye’de, Mısırda, Filistin’de,  Libya’da, Irak’ta, Afganistan’da, Doğu Türkistan’da, ve daha adını sayamadığım bir çok yer kürede dili, ırkı etnik kökeni ne olursa olsun, mağdur ve mazlum olan, namusunu, şerefini ve canını zalimlerden, kafirlerden koruyamayan Müslüman kardeşlerimizi, şehadet şerbetini içmiş şehitlerimizin ve ellerini açmış sana dualarıyla ulaşmaya çalışan Salih insanların yüzü hürmetine, Ya Rab muhafaza et ve onlara bu zulmü reva gören Müslüman ve İslam dini düşmanlarını Kahhar isminle Kahreyle onları hem bu Dünyada hem Ahiret hayatında azaplandır.  Ya Rab…!  Ve şimdi inanıyorum milyonlarca Dua yükseliyor Arş-ı Alaya, , Rabbim sen bu dualarımızı düşmana kurşun eyle.


 


Dualardasın Süleyman Şah gibi


Kalplerdesin Süleyman Şah oğlu, Ertuğrul gibi


Osman Beyden, Fatih Sultan Mehmet Handan yoktur farkın


Dualarımızdasın, yağmurdan oluşan sel gibi


 


Ey Reis unutma sendeki cesaret, Milletin Ümididir


Senin bize gösterdiğin yol fırtına gibidir


O Fırtınaya kapılan hainler kuzu postuna büründüler


Dualarımızdasın, bu dualar ihanetlere kalkan gibidir


Sen bizimle, Biz seninleyiz iş bitene kadar değil ölüme kadardır.


 


 


Sevgi ve Saygılarımla


 


 


 


Bu yazi toplam 12580 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari