2 Milyon Kişi Nereyi Tercih Etti?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

2 milyon 63 bin kişi nereyi tercih etti?

?stanbul’un bir ?stinye Park’ı, bir City’s AVM’si, bir Kanyon’u, bir Satorıd AVM ve Akmerkez’i varsa şanlıurfa olarak bizimde URFA C?TY AVM’miz var.

Son bir yıl içerisinde ilimizde Urfa City AVM’yi tam tamına 2 milyon 63 bin kişi hem ziyaret hem de ticaret amacı ile ziyaret etmiş. Bunu ben söylemiyorum. Bu rakamı ilimizin son yıllardaki genç girişimcisi, başarılı iş adamı ?brahim Toru veriyor.

?brahim Toru, bir koltukta birden fazla karpuzu kırmadan, yere düşürmeden taşıyabilen başarılı bir isim. Kanal Urfa’nın yanı sıra Urfa City AVM’nin yönetim kurulu başkanları. Aynı zamanda iş adamı. Gözü gönlü tok bir isim. Merhametli ve bir o kadar da iş disiplini olan bir isim. Kısacası şanlıurfa sevdalısı bir isim.

Urfa City AVM son aylardaki hamleleri ve daha da ilgi görmesi ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran bir adres.

Daha önce burasını başkaları işletmekteydi. ?smi ise Mozaik idi. Dubai, ?ngiltere ve ?stanbul’dan birçok kişi burasını almak için mücadele verirken, 2010 yılı Temmuz ayında ?brahim Toru burasını devraldı ve değişimde işte bu andan itibaren kendisini her alanda hissettirmeye başladı.

?lk olarak burasının ismini değiştirdi.

Mozaik AVM yerine buraya Urfa City AVM adını koydu.

Bildiğiniz üzere City şehir demek. Urfa adı üzerinde. AVM’de Alış Veriş Merkezi. Bana göre de bu değişim ile iyi yapmış.

Değişim sadece isimle ile sınırlı mı kaldı?

Hayır!

O dönemlerde AVM bünyesinde sadece 20 civarında iş yeri var iken bugün bu rakam 52 noktasına ulaşmıştır. Bugün Urfa City AVM’de birbirinden önemli isimleri, markaları bulabilmek mümkün. Girişimler neticesinde iki ünlü ulusal boyuttaki markanın daha buraya geleceği müjdesini de yine Toru’dan bizzat öğreniyorum.

Son 15 aylık sürece baktığımızda Urfa City AVM bünyesinde ilginç aktivateler, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra tüm şanlıurfa halkının 7’den 70’e gönül rahatlığı içinde tercih ettiği bir adres olmuştur. Bir başka deyim ile ?stanbul’lu günlerini ?stinye Park veya Akmerkez’de geçirirken şanlıurfa’lının tercihi ise gerek alış verişte, gerek eğlence ve değişik etkinliklerde tercihi Urfa City AVM olmuştur.

Bugün itibari ile Urfa City AVM’de 700’den fazla kişi çalışmakta. Hergün binlerce insan burayı ziyaret etmekte ve hafta sonlarında bu rakam ise günlük olarak l6 binlere kadar ulaşmakta.

?brahim Toru’nun gayretleri, kişisel inancı ve yüreğindeki Urfa sevdası ile bugün ilimizde her alanda guru duyabileceğimiz bir AVM’ye sahip olmanın mutluluğu içindeyiz. Temennim Toru gibi başarılı iş adamlarına il olarak sahip çıkmamız, böylesi isimlere köstek yerine destek olmalıyı tercih etmemizdir. Ve bir başka temennim ise Urfa City AVM gibi başarılı adreslerin sayılarını arttırmak noktasında yetkililerin bir nebze dahi olsa kıllarını bile olsa kıpırdatmalarıdır.

Kanal Urfa ve Urfa City AVM’nin yönetim kurulu başkanı, aynı zamanda başarılı bir iş adamı olan ?brahim Toru’ya şanlıurfa’ya yönelik yaptığı hizmetler ve ilimize kazandırdığı güzellik ve ortaya koyduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Yeniden buluşmak dileği ile.  


Bu yazi toplam 2880 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163