AKP parçalanmamalı! Peki ya MHP?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Sizleri bilemiyorum fakat şu siyasileri çoğu zaman anlayabilmekte güçlük çekiyorum. Neden mi? Hemen anlatayım.

Geride bıraktığımız haftaya MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP ile ilgili söylemleri damgasını vurdu diyebiliriz. Ankara’da medya temsilcileri ve köşe yazarları ile buluştuğu kahvaltılı sohbette Bahçeli ‘AKP parçalanmamalı!’ dedi.

Bahçeli bu konudaki düşüncelerini, ‘Siyasi iktidar üzerinde bir kaos yaratılarak doğacak istikrarsızlık ülkemize hiçbir fayda getirmez. Böyle bir sonuç olsa bile gerçekçi olmak lazımdır. Bugünkü Meclis’in yapısı parçalanmış AKP söz konusu olsa bile sağlıklı bir iktidar ortaya çıkarmaya uygun değildir” diyerek devam ettirdi.

Bahçeli, bu sözlerinde AKP’den öte ülkenin bugün için geleceği adına konuştuğuna inanıyorum. Ama işte tam bu noktada insanın aklına ‘iyi tamam AKP parçalanmasın. Bölünmesinler. Güzel. Fakat MHP’de durum nasıl? MHP bu ülkenin yönetiminde direksiyona gerçekten geçmek istiyor mu? ?stemiyor mu? Eğer gerçekten istiyor ise o zaman bir başka partinin bölünmesinden, parçalanmasından neden endişe duyuyor?’ geliyor.

?şte Başbakan 20 gün sahadan uzaklaştı AKP kanadında her kafadan bir ses gelmeye başladı. Erdoğan yarın Çankaya’ya çıkacak. Böylece AKP parçalanacak. ?şte o zaman MHP lideri Bahçeli ne yapacak peki?

Herkes, yorumcular ve hatta Economist’in son durum değerlendirmesinde dahi Erdoğan’dan sonra AKP’yi sıkıntılı günlerin beklediğinin altı çizilirken MHP ise sanki Allah korusun ya Hükümet olur veya koalisyonda yer alırsak gibi düşüncelerin korkusu içinde.

Bugün Bahçelinin parçalanmasını istemediği AKP’nin sadece şanlıurfa ayağona, teşkilatına bakacak olduğumuzda;

B?R. Çalışan, koşuşturan, toplantı üstüne toplantılar yapan ve tüm partilileri dinamik bir şekilde ayakta tutan bir ?L BAşKANLIğI var mı? VAR.

?K?. ?lçe ve beldeler ile omuz omuza çalışan, koşuşturan ve ha bire partiye üye kazandıran bir Merkez ilçe teşkilatı var mı? VAR.

ÜÇ. Kadın kolları kongresi yeni yapıldı. Kongrede yaşanan heyecan görüldü mü? GÖRÜLDÜ. AKP’de kadın kollarına bile mülakat ile üye alınıyor.

DÖRT. Gençlik kolları sahada mı? SAHADA.

BEş. AKP’de yarın seçim olacakmış gibi çalışma ve heyecan var mı? VAR.

ALTI. Her hafta sonu Ankara Genel merkezden gelen birilerinin katılımı ile partililer ile sürekli koordine olma hali devam ediyor mu? ED?YOR…

Peki, şimdi ‘AKP parçalanmamalı’ diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye soruyorum. ‘Allah aşkına şanlıurfa’da sadece halı hazırda sahada olan bir ?L ve Merkez ?LÇE Başkanın VAR mı? YOK mu?’

Başka partilerin parçalanmaması derdine düşen MHP lideri Bahçeli, bana göre bir an önce kendi lideri olduğu partinin Genel gidişatına ciddi olarak el koymalı. Aksi takdirde bugün baraj sınırında durabilen MHP korkarım yarın dibe vuracaktır, D?BE!

Yeniden buluşmak dileği ile…  


Bu yazi toplam 2049 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari