Amaç Değişim ?se, Toptan Değişmeli!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

‘şanlıurfa Eğitimde hangi noktada?’ diye sizlere bir soru yöneltecek olsam inanıyorum ki hep bir ağızdan ‘Hangi noktada olduğumuz içinde bulunduğumuz durumdan da belli değil mi’ diyerek ülke genelinde 75’den sonraki rakamlara dikkat çekersiniz.

Bende sizlere aynen katılıyorum. Ve üzerine basarak ta ifade etmek isterim ki, ‘öyle dershanelerin allı pullu reklâmlarına da kanmayın. Ortada bir gerçek var ve o gerçekte ne yazık ki başarısız oluşumuzdur.

‘Peki, bu işten il olarak başarılı çıkmanın çözümü nedir? Desem bu kez de büyük çoğunluğunuz bana il Milli Eğitim Müdürünü işaret edersiniz…

?şte ben bu cevaba maalesef katılmıyorum. Neden mi? Hemen arz edeyim.

Haydi diyelim bu Milli Eğitim Müdürünü aldık, yerine bir başkası atandı. Sonuç ne olur. Kocaman bir hiç.

Amaç değişim ise ben de naçizane diyorum ki gelin o zaman toptan değişime EVET diyelim ve hiç kimsenin mevki, makam ve kadrosunu hem de arkasındaki dayılarını, ağabeylerini, grup ve cemaatlerini de umursamayalım ve Milli Eğitim Müdürü ile birlikte şu anda görev yapan 13 Müdür yardımcısı ile şube müdürlerini top yekûn görevden alalım…

Amaç değişim ve başarı ise hodri meydan. Milli Eğitim Müdürlüğü binasını top yekûn değiştirelim. Yerlerine taze kan, taze heyecan misali ama oturacağı makamın, koltuğun hakkını verecek isimleri getirelim.

Peki, bunu kim yapacak?

Bunu istememiz halinde tabi ki bizler yapacağız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız burada.

AKP’li 10 Milletvekili de burada!

Vali ve şanlıurfa halkı da burada!

Eğer başarıyı gerçekten çok istiyor isek Başarının şifresi hep birlikte değişimde saklı. Aksi takdirde şimdiki Milli Eğitim Müdürünü görevden almak ve yerine ülkemizin en başarılı saydığımı bir ismi dahi getirsek hedefe il olarak ulaşamayız.

?l olarak başarısızlıklarımızda sadece Milli Eğitimi de suçlamayalım. Bu kara tabloda ilimizdeki okul ve dershane idareci ve öğretmenleri ile biz Veli ve öğrencilerimizin de katkısı olduğunu göz ardı etmeyelim.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var misali olaya yaklaşmalı ve herkes üzerine düşen oranda kendisine çeki düzen vermeli.

Ne olur başarısızlığı sadece bir tek isime, adrese mal etmeyelim. Bunu böyle bilir ve gerçeklerle yüzleşir isek işte o zaman il olarak başarı çıtamız yükselmeye başlar. Aksi takdirde yarın bugünü de arar hale geliriz…

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2427 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163