Bakan kimlerle buluşacak?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü. Öncelikle tüm Kadınlarımızın bu anlamlı günlerini tebrik ediyor ve özellikle sorunlu, sıkıntılı tüm kadınlarımızın dertlerinin çözümü adına atılması gereken adımların renkli sözler ve cümlelerde kalmamasını yürekten temenni ediyorum.

şanlıurfa olarak bugün daha doğrusu bu akşamdan başlamak üzere yarın gün boyunca önemli bir misafire ev sahipliği yapacağız. Bu isim Enerji Bakanı Taner Yıldız.

Öncelikle Bakan Yıldız’a ilimize ‘Hoş Geldiniz’ diyor ve yanı başımızda Atatürk Barajında enerji üretilmesine karşın sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı ilimize yönelik kalıcı ve ivedi çözümler sunmasını temenni ediyorum.

Bu akşam ilimize gelecek olan Bakan Yıldız peki kimlerle ilimizde buluşacak? Neler konuşacak?

Bakan Yıldız’ın bana göre konuşması gerekenlerin en başında yöre çiftçisi, sanayicisi, elektrik mağduru vatandaşlar olması gerekir. Ama ne yazık ki Bakan halk ile sorun ve sıkıntıların ana kahramanları ile konuşmak yerine ne yazık ki Vali, Belediye Başkanları, STK temsilcileri, il Genel Meclisi daimi encümenleri ile bir araya gelecek… Ve tabi ki bölge kapsamında yer alan bazı illerin Vali ve DEDAş müdürleri de hazır olacak.

Her şey bir yana yarın DS?’deki buluşmada neler masaya yatırılacak, neler konuşulacak ve çözüm adına nasıl bir karar alınacak bilinmez fakat ilimiz adına bir gerçek var oda DEDAş’ın sınıfta kaldığıdır.

Ülkemizin acı ve utanç verici gerçeği olan kaçak elektrik kullanımı konusunda şanlıurfa halkını HIRSIZ ilan eden bir kurum sorunları çözüme kavuşturmak adına neşter vurması gerekirken ne yazık ki kurum olarak kendileri kaçak güreşmeye devam etmektedirler.

Bugün Kaçak elektrik ülkemizin her bölgesinde, her yerinde kullanılmakta. Ama şanlıurfa’nın dışında rüzgârdan, ufacık bir yağmurdan dolayı hiçbir yerde elektrikler bu denli kesilmemekte. Metrelerce yükseklikteki illerde, yağmur ve fırtınanın dinmediği illerde dahi elektrikler ışıldar iken bizde ise durum tam tersi.

Bakan Yıldız’a sesleniyor ve soruyorum.

Siz 150 kilo gelen birisine 3 XL gömlek giydirmek yerine S gömleği nasıl giydirebilirsiniz?

?şte ilimizin sorun burada!

Mevcut trafolar yetersiz. Hatlar güçsüz. şebekeler artan yükü kaldıramaz durumda. ?şte DEDAş soruna ciddi olarak neşter vurmak yerine ne yazık ki halen saçmalamak ile hizmet vermemek ve yatırımları gerçekleştirmemek ile meşgul…

Enerji sorunlarımızın gerçek manada çözümü temennisi ile…

şen ve mutlu kalınız…


Bu yazi toplam 1808 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163