Bir Oyum Var
İbrahim TORU
toru63@hotmail.com
01-08-2015

Evet benim bir oyum var ama nazarımda çok kıymetli, neden bu kadar kıymetli diye merak ediyorsunuzdur. Altı üstü bir oydur herkesin oyundan farklımıdır acaba diye düşünmeyin sadece nazarımda dedimya; 


Maşallah bu Memleketi ne kadar çok seven varmış, adam Ankara , ?stanbul  v.s yerlerde büyümüş, orda iş yerini veya fabrikasını kurmuş Devletin Doğu veya Güneydoğuda yatırım yapana veya batıdan bu tarafa yatırımını kaydırana teşvik verdiği halde bu adamların memleket için kılları bile kıpırdamamış memleketini düşünmemiş şanlıurfalı işsizlere iş imkanı vermemiş, istihdam yaratmamış ama Milletvekilliği  için hemen şanlıurfa ”ya koşmuş ben bu memleketi çok seviyorum, insanlarını çok seviyorum canım feda, gülüm feda , bu nasıl sevmek bu nasıl sevda diye sormazlarmı insana, sen şimdiye kadar nerdeydin şanlıurfa için ne yaptın,senin şanlıurfa daki yakının ölmüş taziyesine gelmemişsin, hasta olmuş ziyaretine gelmemişsin, aç kalmış sıkıntı çekmiş seni hiç ırgalamamış, şimdi ne oldu da şanlıurfa ya geliyorsun, ortada paylaşılacak bir pastamı var hisse almayamı geldin , yoksa sen bu milleti çok mu saf  belledin de  kandırmayamı geldin. Kusura bakma yemezler, sen şanlıurfa nın neresini biliyorsun, sen şanlıurfa nın hangi mahallesinde hangi sokağında yaşadın ki sıkıntısını bilesin, sıkıntısını bilemediğin insanların, bir yerin veya bir işin nasıl dermanı olursun , elinde sihirli bir degeneğinmi var, öyle bir becerin varsa bizi kandırmaya ne gerek var, kendi şahsına kullan istediğin yere gel , biz şanlıurfalı olarak ta saf olmaktan kurtulalım.


Yeter artık diyoruz; bizi temsil edecek kişi bizlerden biri olmalı,  aramızdan çıkmalı bizi tanıyan sıkıntımızı bilen olmalı, bizi basamak olarak değil de bize hizmet için çıkmalı, yapmacık değil gerçekçi olmalı, adam,aşiret,soy,sap kayırmak için değil, feodal yapıyı güçlendirmek için değil, birleştirmek, huzurlu rahat bir yaşam ve tüm memleketin birliği için çıkmalı, bu memleketin çamuruyla yoğrulmuş olmalı, tozunu yutmuş olmalı, sıkıntısını çekmiş olmalı ki derdimize deva olabilsin. Nasrettin Hocanın ayağı kırılmış ve ona sormuşlar seni nereye götürelim , Nasrettin Hoca beni ayağı kırılmış birine götürün o benim bu halimden daha iyi anlar demiş, misaline uygun olana o bir oyumu kullanacağım onun için bu bir oyum kıymetlidir.


Kazanacaklar”dan da  isteğim var;


Yurdumuzun her santimi kanla sulandığının bilinmesini, Askerim Vatanına severek kanını adayarak giderken onun alnından öpülmesini, arkasındaki tek yürek olmuş dağ gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini görmek isterim.


Güzel Yurdumun her bireyi insanca yaşama hakkına sahip olsun isterim.


Çiftçi tarlasında üretirken bunun değeri sırtındaki teri kurumadan verilsin isterim.


Tarımın da Sanayinin de en hassını Memleketimde uygulanmasına çalışan ve istihdam yaratmak için politikalar üreten siyasetçileri isterim.


Meclise gidip te beklentilerimizi unutmayan, sadece kendi kendini yönetmeye dalmayanları isterim.


Bu Ülke hepimizin, bir avuç mutlu insanın değil…


şimdi bir çok değerli şahsiyetler yeni işbaşı yapacaklar yönetme adına. Ne olur oraya varınca bu beklentilerimizi unutmayın. Huzurlu aileden mutlu bireyler çıkar ve yaşama hevesiyle daha çok üretir, inşallah sizlerde bunları yapar ve sizlere verilen oyları ananızdan emdiğiniz süt gibi helal ettirirsiniz.


Yoksa şu bir oy diye küçümsediğiniz oylarımız boğazınıza dizilir, öbür tarafta vebalimizden kurtulmanız mümkün olmayacaktır.


 ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.


Sevgi ve Saygılarımla


 


Bu yazi toplam 1561 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari