CHP peşlerini bırakmıyor!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Hatırlayacak olursanız birkaç ay önce aynı bu köşemde yazdığım birkaç yazımda CHP il Başkanı Vedat Melik’in iki ayrı dosya üzerinde yoğun bir çalışma içinde olduğunu yazmıştım. Hatta bu dosyaların birisini mavi, diğerinin ise kırmızı renkli dosyalar olduklarını da belirtmiştim.

Mavi renkli dosya nihayet TBMM’de patladı. şimdi sırada kırmızı renkli dosyada! Bu dosyanın içeriğinde ise şanlıurfa Belediyesi ile ilgili bir takım olumsuzlukların yer aldığı belgelerin varlıkları iddia ediliyor. Kırmızı dosya ile ilgili olarak adımın ise muhtemelen Kurban Bayramı sonrasında atılacağı konuşuluyor. Öncelikle şanlıurfa meselelerini bu denli yakından takip eden ve konulara açıklık getirilmesine vesile olan CHP il Başkanı Vedat Melik’i kutluyor ve kamuoyu adına kendisine teşekkür ediyorum.

Gelelim biz asıl konumuza. Yani CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Demir’in içişleri Bakanı şahin’ini cevaplaması istemi ile sorduğu BEş soruya.

Beş soruya geçmeden önce CHP Milletvekili Demir, satır aralıklarında ilginç bir takım mesajlarda da bulunuyor.

Nedir bu mesajlar?

?lki, KÖYDES projesi adı altında hiçbir şey yapılmadan ödendiği iddia edilen para meselesi. Bir diğeri AKP çevrelerinde dile getirildiği iddia edilen ve Bakan Faruk Çelik’in isteği ile Vali Nuri Okutan’ın tayininin merkeze çıkma konusu. Bir diğer ilginçlik ise intihar eden Bozova Kaymakamının intiharının arkasındaki sır ile il özel idaresindeki peş peşe yaşanan istifalar.

CHP’nin meclis gündemine taşıdığı şanlıurfa’mızla ilgili bu konular asla yenilir ve yutulur türden değil. ?çişleri Bakanı ?dris Naim şahin bu sorulara nasıl bir açıklamada bulunacak bilinmez fakat şanlıurfa’da gün ışığına çıkan bu tür bir meselenin sadece bizim ilimizle sınırlı kalan bir mesele olmadığıdır.

şanlıurfa’nın gerçekten kalkınması, gelişmesi, güzelleşmesini istiyor isek bunda yapacak ilk şey S?YASET?N K?RL? ELLER?N?N mutlaka kurumların içinden uzak tutulmasıdır.

Bir Vali’nin yetersiz kalabileceği, bir Kaymakamın bile intihara kadar uzanabileceğini bazen bu kirli eller yüzünden olabileceğini unutmayalım.

Bakan şahin’in vereceği cevap kimleri tatmin eder, kimleri etmez bilinmez fakat ortada bir gerçek var oda şanlıurfa’daki olumsuzlukları yakından takip eden CHP il Başkanı Melik’in tatmin olmaması durumunda bu ve buna benzer konuların peşini asla bırakmayacağıdır.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dileği ile…


Bu yazi toplam 2360 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163