En Büyük Sevgiliye
İbrahim TORU
ibrahimtoru@kanalurfa.com
01-08-2015

Gelişiyle dünyanın şereflendiği, gecelerin nurlandığı, rahmet ve bereket müjdeleyicisi, insanların en hayırlısı, kokusu gülleri kıskandıran ve daha dile getiremediğim en güzel meziyetlere haiz, efendiler efendisi Hz. Muhammed'in (sav) doğum günü bugün. Ne güzel demişti sahabi 'Anam babam sana feda olsun ya Resulallah'

Dünyanın ve insanların en şereflisi, sevgililerin en büyüğü dünyanın hayran kaldığı ve örnek aldığı şefaat önderi, ?slamın kurucusu, dillerin söyleyemediği, kalemlerin yazmakta aciz kaldığı en büyük insan Hz. Muhammed'tir (sav). Yaşantısı ve çektiği ızdıraplarla tüm hayatı boyunca insanlara nasihat ve tavsiye ile dolu, herkes kendi 'nefsi' derken, o herkesten fedakar hali ile 'Ümmeti ümmeti' dediği büyük peygamber, büyük rehber.

?nsanların dünyanın halifesi ilan edildiği mirac gecesinde, cennet ve cehennemi gören, Peygamberler ile buluşan, meleklerin dahi yakından göremediği ALLAH'ı (cc) görme fırsatı bulan büyük önderimiz Hz. Muhammed’tir.

ALLAH cc 'sen olmasaydın dünyayı yaratmazdım' dediği, ALLAH katında kabul edilen tek din ?slamiyettir, Peygamberlerin en büyüğü ve en sonuncusu, iki cihan serveri , işte o büyük insan bizim sevdamız ve üstün gördüğümüz bağımlılığımız, en büyük aşkımız Hz. Muhammed (sav)

Düşünüyorum da; iyi ki müslüman doğmuşuz. şayet müslüman olarak doğmasaydık, bir Çinli, bir Hindistanlı yada bir Yahudi olarak doğmuş olsaydık, acaba ?slamiyetle şereflenmek, Peygamber efendimizi tanımak nasip olur muydu? Bu sebeple her zaman rabbime sonsuz bir şekilde şükrediyor, iyiki müslüman olarak doğmuş, iyi ki Hz. Muhammed'in (sav) ümmeti olmuşum diyorum.

Çünkü bu duyguları yaşayabilmek için yurt dışında yaşayan insanların hayatlarından haberdar olmak, gayrımüslimlerin duygu ve düşüncelerini bilmek gerekmektedir.

Uzakdoğuya gidenler, dil ve din bağımızın, yemek kültürümüzün ve ezanımızın olmadığı bir yerde, inancımıza, camilerimize nasıl özlem duyulduğunu, kıblenin yönünü dahi bulmakta nasıl zorlanıldığını çok iyi bilirler. Yani ülkemizin kıymetini anlamak için bulunduğumuz yerin kıymetini bilmek için özlem ve sıkıntı çekmemiz lazım gelmektedir.

Bu yüzden yaşantısıyla bize bu değerleri kazandıran insana, bize tavsiyelerinde 'Kura-nı Kerim'e ve sünnetime sımsıkı sarıldıkça güvende olursunuz' diyen büyük insan Hz. Muhammed'e (Sav) aşığım.

Belki tuhaf karşılayacaksınız ama 14 şubat sevgililer günü dolayısıyla aşağıdaki yazacağıjm duygu ve düşüncelerimi de bu günün diğer özel günler dugusuna yazdım. Umarım beğenirsiniz.


Güzel Yarime;

Sen aşkı dilinde mi yaşarsın yoksa kalbinde mi yaşarsın ey yar? Unutma ki dertsiz bir hayat, sıkıntısız bir aşk olmadığı gibi hayat sıkıntılarla doludur. Bazen suskun duruşun, bazen tatlı ve manalı ceylan gözlerin, ?şte o anlatılmayan bakışın anlatır hayatı.

Ey güzel yar; bilirsin ki büyük aşklar çilelidir, ızdıraplıdır ve bilirsin ki özlem ve hasret arttıkça aşklar büyür, hayaller süslenir ve hayat öyle bir güzel olur ki; kimse anlayamaz ey yar !

Sen bensizsin ben sensizim ama tek şey biliyorum ki sen her an benimlesin, nefesim gibi, yüreğim gibi. Bedenim benden uzak ama inanki sen kalbimdesin ve içimdesin ey yar !

Ta burdasın, dokunduğum yerdesin, aklımdasın, ömrümdesin yar !

Dilimde sakladığım ve hep gizlediğim bir şarkı, bir şiir gibisin ey yar!

Seni canımdan çok seviyorum.

Etrafım sessiz ve sensiz

Günlerin çile ve ısdırap doldu bensiz

Geçmiyor günler inan sensiz

Anladım ki hayat çekilmiyor ne sensiz ne de bensiz.

Sevginizi ve aşkınızı bir gün değil, bir ömür gösterin.

Herşey gönlünüce olsun sevgi ve saygılarımla.


Bu yazi toplam 2536 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163