Feridun Öncel ?le Dobra Dobra
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Önceki gün bu köşemde ‘Ciddiye almak’ başlıklı bir yazı yazmıştım. Ülke genelinde yapılan bir anketten yola çıkmış ve siyasi partilerde konuyu şanlıurfa’ya getirmiştim.

Sonuç gün ışığı gibi ortadaydı.

10 Milletvekilin sahip AKP ilimizde harıl harıl çalışmalarını sürdürürken, buna karşın CHP ve MHP ile diğer siyasi partilerin havlu atışlarını yazmıştım. şanlıurfa’nın siyasi nabzını tutarken BDP’yi ise ayrı olarak değerlendirmiş ve AKP’nin ilimizdeki en ciddi rakibi vurgulamasında bulunmuş idim.

?limizdeki siyasi partileri irdelerken MHP’de yaşanmakta olan açmazlıklara da hatırlarsınız dikkatinizi çekmiş idim.

şanlıurfa MHP’de şimdi belde ve ilçeler düzeyinde kongreler yapılmakta. Yakın zamanda Merkez ilçe kongresi olacak. Bu kongre bana göre şanlıurfa’nın üç hilal yönünden Genel merkezin bakışı ve duruşu ile birlikte yol haritasını da nispeten belirlemiş olacak.

şanlıurfa’da MHP yönetimi anlamında bugün itibari ile ciddi bir boşluk bulunmakta. Ortada ne il ne de merkez ilçe var desek yanılmış olmayız. Halen MHP il Başkanlığı koltuğunda bulunan Necdet Çakmaklı yanılmıyor isem şanlıurfa ili dışında. Göreve devam edecek mi? Ya da benden bu kadar mı! Diyor henüz kesin değil.

Çarşı pazarda birden fazla isim üzerine tabir yerinde ise fikir jimnastiği yapılmakta. Buna karşın bir tek Rüstem Coşkun ‘Ben adayım’ diyerek hodri meydan diyebilmiş bir isim. ?şte ‘Ciddiye almak’ başlıklı yazım da Feridun Öncel’in de ciddi bir aday olabileceği gerçeğine dikkatinizi çekmiş ve tabanın ‘Neden olmasın?’ diyerek ortaya çıkması halinde destek verecekleri yazmıştım.

Ammaaaaaaa!

?şte tam bu noktada Genel Merkezin duruşunun Feridun Öncel’in bir kez daha taşın altına elini tam olarak koyabilmesi için çok önemli olduğunun altını çizmiştim.

Feridun Öncel’i çoğunuz tanır ve bilirsiniz.

Sözün özü itibari ile adam gibi adam birisidir.

MHP’nin tabanından gelen bir isimdir. O en sıkıntılı dönemlerde dahi evinin damına üç hilali diken ve indirmeyen bir isimdir.

Partinin birçok organında görev yapmış, il Başkanlığı koltuğunda onuru ile bulunmuş ve Milletvekili adayı bile olmuştur. şimdi Başkent’te işinin başında. Ama bir eli ve bir ayağı sürekli doğup büyüdüğü kent olan şanlıurfa’da.

‘Ciddiye almak’ başlıklı yazımda Feridun Öncel’in ismini yazmıştım. Sağ olsun önceki akşam saatlerinde beni aradı ve uzun uzun konuşarak hem gündeme ilişkin bilgiler verdi, hem olası adaylığı konusunda net konuştu ve de en önemlisi geçmişten günümüze konuşarak özlem gidermiş olduk.

Öncelikle Feridun Öncel’e nezaketi, saygınlığı, dostluğu adına huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Öncel, ‘Ben bu saatten sonra birilerine neyi ispat edebilirim ki. Beni bilen bilir. Ben Ülkücü, bayrağını, toprağını ve milletini özümden çok seven birisiyim. Bu saatten sonra macera peşinde koşmak bize yakışmaz. şanlıurfa’da üç hilal bayrağı eğer bana teslim edilmek isteniyor ise Genel Merkez bu yönde ilk adımı atmalı. Ben görevden hiç kaçmadım, kaçmamda. Ama bugünkü şartlarda adaylık konusu gündemimde bulunmuyor. Rüstem Coşkun başta olmak üzere birçok arkadaşımızın isimleri konuşulmakta. Delege kimi işaret ederse ve o isim seçilirse kayıtsız şartsız bizden istenen her desteğe hazırım’ dedi.

Feridun Öncel, konuşmadan önce ne söyleyeceğinin iyice düşünen ve daha sonrasında konuşan birisi. Dobra dobra bu konudaki düşüncelerini ifade etti. Sonuç itibari ile Genel Merkez yıllar öncesinde olduğu üzere şanlıurfa’da MHP’nin yeniden dirilişini, ülkücülerin silkinişlerini ciddi olarak istiyor ise Feridun Öncel ismi konusunda açık ve net olmalılar. Görev istenmez verilir diye bir söz vardır bilirsiniz. ?şte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına da Genel merkezden yetkili isim Öncel’i çağırmalı, net olarak konuşmalı ve akabinde ‘Hayırlı olsun’ diyerek görev sahası olan şanlıurfa’ya göndermeli… Bunun dışında kalan ise bana göre teferruattan öte bir şey olamaz zaten…

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2811 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163