SON DAKİKA

Kanal Urfa
reklam

Sınırın sıfır noktasında Afrin’e destek

Sınırın sıfır noktasında Afrin’e destek
Bu haber 12 Mart 2018 - 11:33 'de eklendi

Ceylanpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bünyesinde faaliyet gösteren bisiklet takımı, Türk bayraklarıyla Zeytin Dalı Operasyonu’na destek oldu.

Ceylanpınar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bisiklet takımı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınırdaki terör unsurlarını temizlemek için Suriye’nin Afrin Bölgesi’ne düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla pedal çevirdi. İlçe sınırları içinde bulunan TİGEM Ceylan Kapı’dan start alan onlarca bisikletçi, ellerindeki Türk bayraklarıyla 30 kilometre boyunca pedal çevirerek ilçe turu yaptı. Türk bayraklı bisikletçileri gören vatandaşlar ise korna ve alkışlarla Afrin Turu’na destek verdi.

Ceylanpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bünyesinde faaliyet gösteren bisiklet takımının düzenlediği Afrin Turu’na STK’lardan da destek geldi. Başta Ceylanpınar Emekliler Derneği olmak üzere Afrin Turu’na ilçedeki birçok sivil toplum kuruluşu da destek verdi. STK’lar yaptıkları ortak açıklamada, millet adına yapılan hizmetler ve sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek olmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Atilla, “Bugün burada kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin Bölgesi’ne yönelik düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla buradayız. Kahraman Mehmetçik orada eli kanlı terör örgütleri ile mücadele ederken, biz de Ceylanpınar Belediyesi olarak burada Afrin Turu ile kendilerine moral ve destek olmak maksadıyla bir etkinlik yapmak istedik. Bugün askerimize destek olduğumuzu göstermek için elimizden geleni yapıyoruz, yeri gelince biz de yanlarına gitmeye hazırız. Afrin’deki kahraman askerlerimize destek için, ‘her pedal Afrin’e bir selam olsun’ etkinliğini düzenledik. Afrin’deki kahraman askerlerimize desteklerimizi iletmek istiyoruz” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA