SON DAKİKA

Kanal Urfa
reklam

Terör Yuvalarının Temizleniyor Olması Suriyeliler İçin De Büyük Umut

Terör Yuvalarının Temizleniyor Olması Suriyeliler İçin De Büyük Umut
Bu haber 09 Şubat 2018 - 15:41 'de eklendi

21’inci gününde devam eden Zeytin Dalı Harekatına vatandaşların verdiği destek sürüyor. Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan vatandaşlar Suriye’deki terör yuvalarının temizlenmesinin Şanlıurfa’da yaşayan 550 bin Suriyeli misafir için de büyük bir umut olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı 21’inci gününde de sürüyor. Kahraman Mehmetçik terör yuvalarını bir bir temizlerken Suriye’nin asıl sahipleri Suriyeliler de terörden temizlenen bölgelere girmek için adeta gün sayıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da önceki gün muhtarlar toplantısında bir kez daha bu konuyu gündeme getirerek mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına evlerine dönsün istiyoruz demişti.

21’inci günü de arkamızda bıraktığımız Zeytin Dalı Harekatında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensupları bölgede sivil kaybı olmaması için operasyonu büyük bir titizlikle yürütüyor.

Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan vatandaşlar Suriye’deki terör yuvalarının temizlenmesinin Şanlıurfa’da yaşayan 550 bin Suriyeli misafir için de büyük bir umut olduğunu söyledi.

ilk gün itibariyle harekata destek olduklarını belirten vatandaşlar, Suriyeli misafirlerin ülkelerine geri dönmeleri halinde hali hazırdaki mevcut işsizliğin de bir nebze olsun ortadan kalkacağı görüşünü dile getirdi.

 

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Anadolu soruyor programına konuk olan Başbakan yardımcısı Fikri Işık da bilindiği üzere programda kanal Urfa yönetim kurulu başkanı İbrahim Toru’nun sorularını cevaplamış ve Toru’nun harekat sonrasında Suriyeliler ülkelerine geri dönecekler mi sorusuna Işık; ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyelilerin de duaları Mehmetçiklerimizle birlikte, Suriyeliler terörden temizlenen bölgelere; evlerine geri dönecekler demişti.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA