SON DAKİKA

Kanal Urfa
reklam

Başbakan talimat verdi! Koreografiye soruşturma…

Başbakan talimat verdi! Koreografiye soruşturma…
Bu haber 24 Ekim 2017 - 11:06 'de eklendi

Başbakanlık kaynakları tarafından yapılan açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın Galatasaray-Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan müsabakada, Galatasaray tribünlerinde açılan pankart ile ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdiği belirtildi.

Galatasaray’dan koreografi tepkilerine yanıt

“Koreografi bahane edilerek aşağılık terör örgütünün eli kanlı lideriyle Galatasaray ismini yan yana getirmeye çalışan hangi kurum, hangi kişi, hangi sosyal medya hesabı varsa her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağız”

Galatasaray Kulübü, dün oynanan Fenerbahçe mücadelesinde ultrAslan grubunun hazırladığı ‘Rocky’ koreografisinde geçen “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk” sözüne gelen tepkiler nedeniyle bir açıklama yayımladı.

Bu sözün geçen sezon oynanan Bursaspor karşılaşmasında pankartlaştırıldığını belirten sarı-kırmızılı kulübün yaptığı açıklama şu şekilde:

“Galatasaray taraftarı; kurucumuz Ali Sami Yen’den Metin Oktay’a; Gündüz Kılıç’tan Greame Souness’a; Avrupa’nın yeniden fethinin resmedildiği Fatih Sultan Mehmet’ten Aslan karakterine, Fatih Terim’den Setrak Dede’ye; Godfather’dan Fred Çakmaktaş’a kadar uzanan ve tüm dünyaya örnek olan koreografiler zincirine bir yenisini 22 Ekim 2017 Pazar günü oynanan Fenerbahçe derbisinde ekledi… Her zaman olduğu gibi gerekli tüm resmi makamlardan onay alınarak Türk Telekom Stadyumu bir görsel şölene daha tanıklık etti.

Geçmişte olduğu gibi, dünyanın önde gelen taraftar grupları ve uluslararası medya organları günlerce, hatta haftalarca emek harcanarak hazırlanan bu “Rocky” koreografisinden övgüyle bahsetti.

Ancak… Masabaşı oyunlarında doktora yapanların yıllardır süregelen itibarsızlaştırma çabası derbi maçtan sonra yine hortladı… 2017-2018 sezonunun tek namağlup takımını aşağı çekmek isteyenlerin sinsi emelleri bir kez daha gün yüzüne çıktı. Biz yapılmak istenenin ne olduğunun farkındayız! Derbi öncesinden sonuna kadar televizyon programlarındaki kuklalardan, gazete sütunlarındaki piyonlara ve sosyal medyadaki tetikçilere kadar algı yaratılarak asıl gündem olması gereken hadiseler görmezden gelinmektedir.

Mayıs 2017’de Bursa’da açılan “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk” pankartından yola çıkarak hazırlanan, sayısız ödül almış “Rocky” filminin temasının işlendiği görsel şölen zavallıca çarpıtılmaya çalışılmaktadır. Aylardır Galatasaray tribünlerinde olan bir pankartın, kimsenin hayalinden geçemeyecek bir koreografiyle sunulmasını aşağılık terör örgütüne bağlayıp bu görsel muhteşemlikte bile o terör örgütünün reklamını yapan; koreografi bahane edilerek yine aşağılık terör örgütünün eli kanlı lideriyle Galatasaray ismini yan yana getirmeye çalışan hangi kurum, hangi kişi, hangi sosyal medya hesabı varsa her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başmüfettişleri yarın iş başında

ERCAN ATA / ANKARA,(DHA) Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı üzerine Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde sarı-kırmızılı tribünde yapılan koreografiyle ilgili iki başmüfettiş görevlendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından görevlendirilen başmüfettişler, konu ile ilgili çalışma yapmak üzere yarın İstanbul’da iş başı yapacaklar. Edinilen bilgiye göre, Bakan Osman Aşkın Bak’ın konuya çok sert tepki gösterdiği ve en ince detayına kadar araştırılması talimatı verdiği öğrenildi. Bakan Bak’ın gelişmeler ile ilgili başmüfettişlerden anlık bilgi istediği belirtildi.

TFF’den ‘pankart’ açıklaması

“Pankartların stadyuma alınıp alınmaması ile ilgili karar vermek, bizim sorumluluğumuzda değil”

İSTANBUL, (DHA) Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray taraftarlarının Fenerbahçe karşılaşmasında yaptığı koreografiyle ilgili yaşanan gelişmelerin ardından bir açıklama yayımladı.

TFF, “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk” yazılı pankartın stada alınıp alınmaması ile ilgili kararı kendilerinin vermediğini duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklama şu şekilde:

“6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca müsabakalara girişte pankart, afiş ve diğer malzemelerin kontrolünü yapmak, gerektiğinde içeri almamak, stadyuma alınmayacak pankart ve dövizleri belirlemek Mülki İdare Amiri tarafından görevlendirilen Müsabaka Güvenlik Amiri, Emniyet Birimleri ve Spor Kulüplerinin yetki ve sorumluluklarındadır.

Bu nedenle taraftarların, spor alanına sokmak istedikleri afiş veya pankartlara karar vermek Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetki ve sorumluluğunda değildir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA