SON DAKİKA

Kanal Urfa
reklam

EYYÜBİYE BELEDİYESİ BAĞIMLILIĞA KARŞI İLK ADIMI ATTI

EYYÜBİYE BELEDİYESİ BAĞIMLILIĞA KARŞI İLK ADIMI ATTI
Bu haber 12 Şubat 2018 - 13:49 'de eklendi

Eyyübiye Belediyesinin ev sahipliğinde Yaşamayı Seçiyorum, Madde Bağımlılığına Hayır’ çalıştayı düzenlendi.

Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Bu ülkenin birliğine karşı olanlar, gençlerimizi bizden alma konusunda çeşitli yollara başvuruyor, bunlardan birisi de tabi ki madde bağımlılığı. Sayıları, yaşları söyleniyor, tabi mutlaka gerçeklik payı vardır. Ama önemli olan artık bu konuyla mücadele etmek zorundayız. Geç kalmışız, bundan sonra hiç olmazsa geç kalmayalım”dedi.

Eyyübiye Bledeyiyesinin ev sahipliğinde1. Bölgesel Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayına alanında uzman psikologlar, sosyal medya fenomenleri, sosyal hizmet uzmanları ile aktivistler katıldı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye’nin sürekli göç aldığını belirterek,150 bin Suriyeliyle beraber toplam 525 bin nüfusumuz var dedi.

Başkan Mehmet Ekinci Ayrıca Belediye olarak şuana kadar 49 bin ailemizin evine konuk olduk. Sorumluluk alanımızda bulunan 150 madde bağımlısı gencimize gerekli destekleri verdik. Vermeye de devam ediyoruz. Bu gençlerimize geç olmadan sahip çıkmamız gerekiyor.Biz eğer geleceğimizi imha etmek istiyorsak, o zaman geleceğin gençlerini inşa etmekten vazgeçmemiz lazımdır.” İfadelerini kullandı.

Çalıştay’da ayrıca Uzman Doktor Muhsin Koray Kılıç, bağımlılığın kavramı, Prof. Dr. Kültekin Ögel, bağımlılıkta tedavinin temel ilkeleri, Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, bağımlılıkta yaygınlık araştırmaları ve önleme çalışmaları, Uzman Psikolog Melike Şimşek bağımlılık ve aile Uzman Dr. Ferhat Sarı, AMATEM faaliyetleri hakkında sunumlarda bulundu. Çalıştayın ikinci bölümünde ise Sivil toplum Kuruluşlarının konuşmalarıyla devam etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA