Herkesin Bir Hesabı Var
İbrahim TORU
toru63@hotmail.com
01-08-2015

?yi-Kötü, Uzun-Kısa ama herkesin muhakkak bir hesabı var bu Dünya” da;

Bazı insanlar bu hesabı kendi çıkarları üzerine düzenlerler ve uygulamaya koyarlar ve her zaman için bunların birde çanakçı tayfaları olur bunlarda o hesap üzerine bilenler gibi yorum yapar, övgüler yağdırır ve alkışlar içersinde başlarını aşağı eğerek esas duruşta dururlar.

Bu her dönem, her zaman ve her yerde aynı münhal üzerine olan bir vakadır ama nasıl bir vakadır menfaat üzerine kurulu hesaplarda noktalar virgüller kaldırılmış, küsuratlar alkış tutanlara çanak gezdirenlere pay ettirilmiş mesnedi olmayan hesaplar yapılmış ve  neye mal olursa olsun düşüncesiyle Vatan Millet sevgisi, kılıfıyla süslenmiş ve bu hesaplar bu güzelim Ülkede yaşayan  insanlara çıkarılmıştır.

Bu hesaplar neticesinde Güzelim Ülkemiz 20 yıl geriye atılmış ama kimin umurunda bunları yapanlara  kar kalmış diyeceğim ama maalesef bu sefer bunları yapanlara kar kalmadı. Çünkü yanlış hesap bu sefer sert kayaya çarptı ve derler ya yanlış hesap Bağdat” tan geri döner ve aynen böyle oldu.

32 yıl aradan sonra noktasız virgülsüz yapılan hesaplar incelenmeye alındı. Ben yaptım oldu diyenler Kendini Kral edasıyla görenler bu gün Yargıya hesap vermeye başladılar. O zaman alkış tutanlar, çanak gezdirenler acaba şimdi ne durumdalar bilmiyorum. Sadece bumu hayır, ya 28 şubat. Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 28 şubat On binlerce insana verdiği yıkım,ve ekonomimize milyarlarca zarar verdiren Post Modern Darbeye ne demeli o da aynı şekil ve şema ile yürürlüğe konulan bir hesap değil midir?

Bakın yazılı veya görsel Medyaya bir yıla aşkın hangi gün ana haberlerde veya gazete haberlerinde, böylesi hesaplarda bulunmuş o da hepsi zati muhterem (bizim deyimimizle ensesi kalın) insanların portresi faaliyetleri ve yakalanma olayını izlemediniz veya okumadınız. ?şte böyle kimisinin bu şekil hesapları olmuş Tabi Cenab-ı Allahında hesabı var ve bu hesaplarını burunlarından fıtıl fıtıl çıkarır inşallah.

?yi hesabı olan yok mu tabiki onlarda olmazsa artık Dünya başımıza yıkılırdı. Cenab-ı Allah iyi hesabı olanların eksikliğini vermesin. Görüyoruz bu Vatan için bu Millet için gerçekten canını dişine takmış, gecesini gündüzüne katarak görev yapan Siyasetçimiz, Bürokratımız ,Askerimiz, Polisimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve daha niceleri Canabu Allah böylesi insanların Yar ve Yardımcısı olsun inşallah.

Ülkemizin kalkınması için, ?nsanlarımızın huzurlu ve mutlu yaşaması için hepimize düşen görevler vardır.Kim nerde bir görev yapıyorsa bu kamu kurumu olabilir özel bir kuruluş olabilir aklınıza neresi gelirse gelsin neresi olursa olsun görev yaparken önce görevimizin bilincinde olmalıyız, sadece kendimizi degil 75 milyon insanı düşünerek bu görev yaptığımız yerlerde onlarında bir hakkının olduğunu ve bunların içersinde acizleri, yetimleri, öksüzleri ve fakirleri yani sahipsiz olanları düşünerek ve sahipsiz olanların sahibi Canabu Allahtır bu bilinci kafalarımıza yerlertirerek görev yapmamız gerektiğini ve bunun için bir bedel dahi ödememiz gerekirse seve seve ödememizi göze alarak, haksızlıklara boyun eğmeden olur olmaz şeylere seyirci kalmayarak, kimsenin hakkını haksız yere kimseye yedirmemek ve her zaman hakkı savunmak, doğrunun yanında olmak, yanlışı yapan üstümüz dahi  olsa ona dur demek ve onu Hak adına Kanun adına sorgulamak hem Dinimizin gereğidir hem Anayasamızın emri olduğunu bilerek görev yaparsak kimse yanlış hesap yapmaya cesaret edemez.

Herkesin bir hesabı olabilir ama Unutmayalım Cenab-ı Allah” ında bir hesabı vardır.

Sizi Merhum Mehmet Akif ERSOY” un bir şiiri ile baş başa bırakarak Allaha emanet olun diyorum.

“Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum.

  Kesilir belki, fakat çekmeğe gelmez boynum”

  Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

  Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem

  Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam,

  Hele Hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Sevgi ve Saygılarımla;

                                                                                                              

 


Bu yazi toplam 3275 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari