Menfaat
İbrahim TORU
ibrahimtoru@kanalurfa.com
01-08-2015

 Son zamanlarda Televizyon ve Sosyal medyada çıkan haberlere hepimiz üzülmüşüzdür. Ya cinayet haberleri, haksızlık, çıkar-menfaat, koltuk kavgaları, bir muhtarlık için bir hiç uğruna birbirini öldürenler.


 


Değer mi? ALLAH Aşkına bir koltuk ve menfaat uğruna bu zulüme değer mi?


 


30 Mart seçim öncesi televizyonlarda insan insanın ayıbını söylemesi sırf insanlara ve toplumun birçoğuna iyi görünmek ve de haklı görünmek için ağzını bozan, insanı aşağılayan, siyaset yapıp insanları aldatmaya çalışan. Bir muhtarlık ve de bir koltuk içim birbirini öldüren ve yaralanmasına sebep olan insanlar, bir koltuk için bu zulmün bu menfaat ve hırslarından dolayı yüce ALLAH’A nasıl hesap verecekler?


 


Bizler gerçekten tam okumuyoruz ve ne öğretme, ne de öğrenme ihtiyacımız yok gibi davranıyoruz. Bir şey olduğunda biliyor gibi davranıyoruz ama hepimiz insanız netice de herkesin bir eksikliği muhakkak var. Dünyamızda ve Ülkemizde yanı başımıza çıkar ve menfaat uğruna insanlığın öldüğünü para, makam ve gücün vermiş olduğu hırs zulüme sebep oluyor.


 


  Mısır, Suriye, Irak, Filistin ve birçok Müslüman ülkede kan, gözyaşı ve zulüm had safhada, ne hikmetse Müslüman olmayan ülkelerde olaylar olunca kavgalar indirilip, araya girilip sulh oluyor. Ama Müslüman ülkelerde bunu görmek mümkün değil. Çünkü Müslümanlarda benlik, koltuk ve menfaat hırsı ağır basıyor. Biz Kur’an-ı Kerimi ve Peygamber efendimizin sünnetini sözlerini yerine getirmiyoruz ve anlamıyoruz. Şayet anlasaydık bugün ki, Müslümanlardaki birlik, beraberlik ve feraset sahibi ileriyi görenler çok olacaktı. Peygamberimizin sözlerini tekrar hatırlayalım “Ben size öyle iki emanet bırakıyorum ki, bunlara sımsıkı sarıldıkça ümmetim hep rahatta olacaktır. 1- Kur’an-ı Kerim 2- Sünneti Saniyem”


           


Ne olursa olsun, artık yeter ki, bir koltuk uğruna, bir menfaat uğruna ve hırs uğruna birbirimizi üzmeyelim, kandırmayalım, kırmayalım, zulüm etmeyelim. Kendi menfaatlerimiz uğruna milletin menfaatlerini, huzurunu yıkmayalım, insanlığımızı kaybetmeyelim. Yüce Allah size bir şeyi nasip ettiyse bunu kimse bozamaz. Bir şeyi yapmadan önce iyice düşünün. Ölümün var olduğunu ve Allaha (C.C.) hesap vereceğinizi asla unutmayınız. 


 


Hepiniz Sağlıcakla Kalın…


Bu yazi toplam 2422 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163