Milli Eğitim!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Sağlıksız ve Eğitimsiz bir toplumun ne denli tehlikeli olabileceği çoğunuzun malumu. Bu bakımdan bir toplumun kalkınması, gelişmesi, sağlıklı düşünüp sağlıklı karar alıp sağlıklı adımlar atabilmesi için eğitimlide olması gerekir.

Son birkaç aydır dikkat ediyorum ha bire il Milli Eğitim Müdürü Hanifi şahin’in tayinin çıkartıp duruyoruz.

?yi tamam da Hanifi şahin’in tayininin çıkması ve bu ile yeni bir Milli Eğitim Müdürünün gelmesi ile ne değişecek?

YÖK eski Başkanı ve AKP Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Başkan yardımcılarından Mehmet Sağlam’ı bu ile Milli Eğitim Müdürü olarak getirsek ne değişecek?

Değişim tamam ama akıllı değişime EVET demeliyiz.

Amaç Milli Eğitimde ciddi bir revizyon, yeni yapılanma ve tüm bunların ötesinde şanlıurfa’nın eğitimdeki çıtasını daha da yükselmesi ise o zaman il Müdürü ile birlikte yapılması gereken en önemli değişimlerin başında il Milli Eğitim Müdürlük çatısı altında bulunanların tümünün değişimi olmalı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde halı hazırda yanılmıyor isem tam 14 tane Müdür yardımcısı ve şube müdürü var.

şimdi size basit bir soru;

Allah aşkına kaç tanesi birbiri ile içten ve samimi?

Ben söyleyeyim.

Hiç birisi.

En azından dışarıdan görülen ve konuşulanlar böyle. Zaman zaman bende bu kırgınlık, küskünlük ve de en tehlikelisi ‘Neme lazım’ mantığı ile yaklaşımlara şahit olabilmekteyim.

şanlıurfa’da samimi olarak Eğitim çıtasının daha da yukarılara çıkartılması isteniyor ise yapılması gerekenlerin en başında 14 tane müdür yardımcısı ve şube müdürü yerine işini gerçekten yapacak bir tane müdür yardımcısı ile bir tane şube müdürünün atanması yeterli olacaktır.

Hani horozu çok olan yerde sabah olmaz diye bir söz vardır bilirsiniz. ?şte bizim şanlıurfa il Milli Eğitim müdürlüğünde de durum aynısı.

Kimisi birkaç siyasetçinin, kimisi cemaatlerin, kimisi STK’ların, kimisi sendikanın adamı olarak ne yazık ki koltuklara oturmuş. Sonrası malumunuz. Ben o işe bakmıyorum! Ben ondan anlamam! Onun yerine imza atmam! Cakkkk! Cekkkkk! Cukkkkk!

Muhtemelen önümüzdeki günlerde rotasyon uygulaması burada olacak. Temennim siyasetin kirli eli başta olmak üzere bir takım kirli amaçlı düşüncedekilerin de ellerinin böylesine önemli kurumun içinden ellerinin çekmeleridir. Aksi taktirde eski tas, eski hamam misali daha da dibe vururuz…

Yeniden buluşmak dileği ile…  


Bu yazi toplam 2211 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari