Nuri Okutan
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Valinin Suçu Ne??lk Valiliği Siirt’te yaptı. Daha sonra sırası ile Sakarya, Trabzon’da Valilik görevlerinde bulundu. Derken tayini Yusuf Yavaşcan’ın merkeze alınması ile şanlıurfa’ya çıktı.

?ki yılı aşkın bir süre şanlıurfa’da Valilik görevinde bulundu. Duruşu, uygulamaları, prensipleri ve ilkeleri kimilerin gönüllerinde çiçeklerin açılmasına vesile olurken, kimilerinin yüreği ise Vali Okutan’a karşı katranlaştı.

Sonrası malum…

Eskişehir’e Vali olacağı konuşulurken ayağı kaydırıldı ve merkez Valisi olup ortaya çıktı. Yani birileri nedense Vali Okutan’ı merkezde tutmayı çok istemişti öylede oldu.

Nuri Okutan, öyle birçokları gibi tayini merkez’e çıktı diye kimseye küsmedi. şehri terk edip hemen kaçmadı. Veda ziyaretlerinde bulundu. Gittiği her yerde ilgi gördü, sevgi gördü. Ve bir Cuma günü geldiği ilimizden yine bir Cuma namazı sonrası yeni Valilik önünde vatandaşlarla kucaklaştı ve ilimizden ayrıldı.

şimdi Vali Okutan’ın ilimizden ayrılmasının ardından neredeyse iki aya yakın bir süre geçti. Geçti geçmesine ammaaaa! Her yerde Vali Okutan ile ilgili saçma sapan söylemler, arkasından konuşmalar, belden aşağı ithamlar ne yazık ki devam ediyor.

şimdi ben bu ilin Bakanına sesleniyor ve soruyorum;

Nuri Okutan’ın görevden alınmasının arkasında isminin karıştığı herhangi bir yolsuzluk mu var? Vali her hangi bir olumsuzluğun içinde mi oldu? Yoksa merkeze alınması Başbakan ve dolayısı ile ?çişleri Bakanının rutin bir tercihimidir?

Ve yine bu ilin Valisine sesleniyor ve soruyorum;

Merkeze tayini çıkan Vali Nuri Okutan’ın ismi ne yazık ki birileri tarafından kullanılmaya devam ediyor. Vali Nuri Okutan ile ilgili olarak görev yaptığı süre içerisinde içinde bulunduğu herhangi bir olumsuzluk var mı? Yok mu? Bugün bu Valinin arkasında yapılanlar, konuşulanlar unutmayınız ki yarın sizinde arkanızdan da konuşulur!

Vali Nuri Okutan görevinde başarılı, dürüst, onurlu ve de en önemlisi adam gibi adam birisidir. Biz onu en azından böyle tanıdık, bildik ve sevdik.

Meslekteki önü açık bir isim olan Vali Okutan’ın asla ve asla küçük hesaplar peşinde koşmayacağı, hak etmediği hiçbir şeyi kabul etmeyeceği gibi hakkaniyetten uzak bir oluşuma da izin vermeyecek bir yapısı vardı.

?şte Vali Okutan’ın başını da inanıyorum ki birilerine karşı el pençe divan durmamamsının yanı sıra ekmeklerine hak etmedikleri yağı sürdürmediği için sürpriz güçlerin birliktelikleri yemiştir.

Bugün giden birisinin arkasından konuşmak, hak etmediği aşağılık duruşlarla karşı karşıya bırakılmak, zamanında görülmeyen hesapların şimdi sanki bir şeyler varmış gibi müfettişler tarafından didik didik edilmesi ve buna seyirci kalmak ufaklıktır.

Vali Nuri Okutan’ın ismi herhangi bir olumsuzluğa karışmış ise açıkça söyleyin bizlerde öğrenelim, amma böyle bir şey yok ise de lütfen bu ilin Valisi ya da Bakanı ortaya çıkıp kamuoyunu net ve doğru olarak bilgilendirmeli ve konuyu bir daha açılmamak üzere noktalamalıdır. Varsa Valinin herhangi bir suçu söyleyin de hepimiz bilelim. Yoksa da ne olur en azından susun bari…

Yeniden buluşmak dileği ile..


Bu yazi toplam 3116 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163