Örnek Bürokrat
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Size basit bir soru sormak istiyorum.

Size ‘ilimizin en başarılı, çalışkan, özverili Bürokratı kim? Diye bir soru yöneltecek olsam bana nasıl cevap verirsiniz.

Hayır! Hayır!

şanlıurfa’mız il sınırları içinde bu isim. Sizlere bizlerden birisi desem!

Yani şanlıurfa’lı bir isim diyerek daha da yardımcı olsam. ?nanıyorum ki şimdi doğru isimi bildiniz.

Evet, yaklaşık üç aydan bu yana görev yapan Vali Celalettin Güvenç’in ilimizde vaz geçilmez isimlerinin en başında gelen başarılı Bürokrat Özel ?dare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu.

Bende bu görüşe hak vererek katılıyorum. Çünkü Genel Sekreter Büyükhatipoğlu, başarısı, vizyonu, karizmasının yanı sıra başarılı ve de çalışkan olmasının yanında adam gibi adam olma özellikleri ile de bunu bal gibi hak ediyor.

Geride bıraktığımız 2011 yılının son iş gününde ilimizde en son basın toplantısını Vali Güvenç Polis evinde yaptı.

Bununla ilgili yazımı dün yazmıştım. Okumuşsunuzdur.

Vali ilk günden bu yana gittiği, katıldığı, buluştuğu tüm toplantı, sohbetler ile ziyaret ve denetimlerinde yanında hep bir tek isimi götürdü.

O da Uğur Büyükhatipoğlu.

Son basın buluşmasında yanına yine Büyükhatipoğlu’nu oturttu.

Basın mensuplarından aldığı tekniğe ve yatırıma dayalı birçok soruya cevabı onun vermesini istedi.

Öyle de oldu.

A’dan Z’ye ilin her noktadaki sondaj, köprüler, yollar ile ilgili yatırım, çalışma ve proje hedeflerini tıkır tıkır anlattı, aydınlattı. 2012 yılının mutlu yıl olacağını müjdeledi.

Vali Güvenç’e özellikle ilçeler düzeyinde Köylere Hizmet Götürme Birlikleri adı altında yapılan ihalelerin büyük çoğunluğunun tüm müteahhitlere ilan edilmeden birkaç kişiye mektup ya da açık davetiye usulsü adrese teslim edildiğini anlattım. Bunun önüne geçinilmesi gerektiğini aksi taktirde yapılan tüm işlerin altı ayda bir yineleneceğini söyledim.

Vali Güvenç, işte tam bu noktada bizlere adres olarak yine hemşerimiz Özel idare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’nu eliyle işaret ederek, ‘Bundan böyle tüm ihaleler buradan geçecek ve yapılacak’ dedi.

Bir hemşeri ile ancak bu kadar gurur duyulur sanırım. Bizlerde Büyükhatipoğlu ile gurur duyduk, yüreklerimiz bir kez daha kabardı.

Uğur Büyükhatipoğlu asla birilerinin adamı olmadı.

Olamazda.

O her zaman çalışmalarında disiplini, ilkeli duruşu ve çalışmalarında şeffaflığı tercih etti. Dediğim dedik mantığı ile hiç hareket etmedi ve gerek birlikte çalıştığı ve gerekse çevresindeki ilgili herkesi dinlemek ve görüşlere saygı duyarak en doğruyu bulup ve hayata geçirmeyi tercih eden bir isim oldu.

Onun arkasında Çalışkanlık var. Başarı var, ekip ruhu var, amatör ruhu ile profesyonellik var. En önemlisi onun arkasında kendisine inanan şanlıurfa halkı var.

şimdi sizlere soruyorum.

Tüm bu özellik ve güzellikleri ile Uğur Büyükhatipoğlu, Vali Güvenç’in her konuda taktirini kazanmayı gerçekten hak etmiyor mu?

2012’nin hepinize, hepimize sağlık, mutluluk, huzur, barış ve bol kazançlar getirmesi dileği ile….

şen ve mutlu kalınız.  


Bu yazi toplam 2192 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163