Örnek Okul
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Erciş ve Edremit merkezli Van’da meydana gelen iki ayrı depremini biliyorsunuz. Bu vesile ile korkunç afette yaşamını yitirenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Dün öğretmenler günüydü.

Ülke genelinde olduğu üzere ilimizdeki bazı okullarda ne yazık ki Öğretmenler günü kutlaması vur patlasın çal oynasın havasında kutlanıldı.

Ama ilimizde öyle bir okul vardı ki anlatılamaz sadece alkışlanır. Bu okulumuz ilimiz merkezinde yer alan 2002 Vakıflar ?lköğretim Okulu.

Okul Müdürü Mahmut Kaya, haftanın ilk günüde yani Pazartesi günü öğrencilerine hitaben, ‘Bu yıl hiçbir öğretmeninize bir tek gül dahi getirmeyin. Ama bunun yerine okulumuzda herkesin görebileceği ve rahatlıkla ulaşabileceği yere bıraktığımız ‘Van’a yardım’ kutusuna gönlünüzden kopan miktarları bırakabilirsiniz’ demiş.

Bunun üzerine ise Okul öğrencileri dün adeta birbirleri ile yarışır vaziyetteydiler. Çünkü tek amaç vardı oda Van’daki insanlığa bir nebze dahi olsa yardım edebilmek.

Pazartesi gününden bu yana okul öğrencileri günlük harçlıklarını hiç düşünmeden okula gelir gelmez yardım kutusuna güle oynaya bıraktılar. Ve inanıyorum ki çok anlamlı bir yardım elde edilmiştir.

Duyarlılıklarından dolayı 2002 Vakıflar ilköğretim okulunun tüm öğrencilerini, minik kalplileri tek tek alınlarından öpüyor ve ailelerine teşekkür ediyorum. Ve tabi ki böylesi bir günde insanlık adına duyarlılık gösteren Okul müdürü Mahmut Kaya’nı şahsında da okul idarecileri ile öğretmenlerini de tebrik ediyorum.

Buna benzer mutlaka bazı okullarımızda da bu tür insanlık adına güzellikler yaşanmıştır. Böylesine duyarlılık gösteren herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.

Temennim minik kalplerin duyarlılık gösterip Van için gösterdikleri hassasiyetin ilgili olan herkesinde üzerine düşeni yerine getirmesidir.

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2336 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163