Peygamberimiz (S.A.V) Vasiyetidir!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Bu köşeyi takip edenler çok iyi bilirler ki zaman zaman siz kıymetli okurlarımızdan gelen bazı maillere de yer vermekteyim.

Çetin Sunay dostum sağ olsun muhteşem bir maili benimle paylaşmış. Bende bu maili sizlerle paylaşıyorum. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

*** *** ****

Medine-i Münevveden gelen vasiyet.

B?SM?LLAH?RRAHMANIRRAH?M

Medine-i Münevvere'de Türbe-i şerif Hatibi şeyh Ahmet Diyor ki:

'Vallahülazim bu vasiyetnamede zerre kadar yalan yoktur'. Bir cuma gecesi namazımı eda edip uyumaya varmıştım. Harem-i şerif tarafından; 'Ya şeyh Ahmet' diye bana bir nida geldi. 'Lebbeyk Ya Rasullallah' deyip Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in şahsını gördüm. Rasullallah (s.a.v.) efendimiz şöyle devam etti: Ya şeyh Ahmet!... Allah-ü Teala huzurunda yüzüm kalmadı. Sana haber veriyorum ki, geçen cumadan bu cumaya 16 bin kişi öldü. ?çlerinden bir tek Müslüman çıkmadı. Gelenlerin amel defterlerini kara ve sol elinde gördüm. Ya şeyh Ahmet!... Evvela Ana ve Babalarına asi oldular ve zekâtlarını men ettiler. Hacı olup haram yemeyi adet ettiler. Herkes nefsinden başka bir şey düşünmedi. Yüzlerinde haya kalmadı. Dünya malı ile nasip olan tartılarına hıyanet etmeyi adet ettiler.

Ya şeyh Ahmet!

Benim ümmetlerime haber eyle 'Yaptıkları günahlardan tövbe ve istiğfar etsinler, namaz kılsınlar, zekât vermesini adet etsinler.'

Ya şeyh Ahmet!

Ümmetlerime haber eyle, 'Kıyamet alametleri zuhur ediyor. Hak Teala' ya asi olmasınlar. Çok yakın bir zamanda, 3 gece güneş tutulacak. 3 günden sonra mağribten doğup, maşrıka batacak. Kuran-ı Kerim insanların gözüne gözükmeyecektir. Ümmetime söyle günahlarına tövbe etsinler. Yakın bir zamanda ?sa (a.s.)'nın inmesi zuhur edecek.

Ya şeyh Ahmet!

Ümmetlerime haber eyle, 'Kudret kalemiyle her kim bu vasiyetnameyi bir

köyden bir köye, bir kazadan bir kazaya, bir ilden bir ile bir devletten bir devlete gönderirse Huzur-u Mahşerde günahları affedilir. Hazret-i Muhammed Mustafa (s.a.v.)'yı şahsı ile görmüş olur. Kim vasiyetnameyi işi tipte yazmazsa, bir köye veya bir başka yere göndermezse, yüzü kara ola.

Türbe-i şerif'in Hatibi şeyh Ahmet 3 defa yemin edip, 'Vallahülazim bu vasiyetnamede yanlış bir bilgi verirsem, bu dünyadan öbür dünyaya imansız gideyim' dedi. 15 günde Medine-i Münevvere'de yazılmış olup 'TÜM MÜSLÜMANLARA'gönderilmiştir.


Bu yazi toplam 2409 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari