Pozitif Düşünce
Özlem Çelik

01-01-2016

Korku ve endişe içinde yaşamayı bırakmalıyız. Bu kalitesiz bir yaşam sürmenize sebep oluyor. Misal ailece yarı yıl tatili planladınız.Aylar öncesinden gidilecek yer planlandı.Herşey çok güzel iken umarım çocuklar hasta olmazda bu tatile gideriz.Çocuklar sağlıklı iken niçin korku ve endişe duyuluyor.Ve beyin bunu kodluyor. Ve yazdığınız kötü senaryo başınıza geliyor.Sonra da hasta olacağını ben biliyordum deriz.
Hayalini  kurduğunuz bir işde çalışmak istiyorsunuz.Ve burda çok mutlu olacağınızı biliyorsunuz.Hayal ettiğiniz iş fırsatını yakalıyorsunuz.Çünkü bunu siz istediniz için gerçekleşti.Başvuru yaptınız ve çok istiyorsunuz.Ve kabul olup çağırdılar.Aynı istekle görüşme yaparsanız bu iş sizindir.Eğer görüşmeye ya olmazsa endişesine girerseniz bunun devamı gelecektir.Aslında herşey güzel iken bu endişe sizi tedirgin edecektir. Korktuğunuz düşünceleri yaşamınız çok doğal olacaktır. Sonrada ya bana bu işi vermezler ben bunu biliyordum dersiniz.
Bunları bazen bilinçli bazen bilinçsiz yapıyoruz.Niyetimiz tatilde dinlenmek eğlenmek ve mutlu olmak.İnsan sevdiği işi ve  işte çalışırsa verimli olur. Aslında amacımız mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşamaktır.Pozitif enerji dediğimiz mutlu ve huzurlu olmaktır. Güzel düşünceleri hayal edelim.Emin olun mutlu olmak daha kolaydır.Bunu bilmek gerekiyor. Aldığımız her nefesin,elimizdeki mevcut değerlerin kıymetini bilelim.Tüm güzellikler mutlu anlar bizlerle olsun...


Bu yazi toplam 764 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari