Sadece 15 ?l Mi?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Son günlerde kaçak elektrik kullanımı yine gündemde. Ağızlara adeta sakız olan bu konu ne yalan söyleyeyim benim midemi bulandırıyor.

Ne mi midemi bulandırıyor?

Sadece 15 Güneydoğu ve Doğu illerinde olduğu iddia edilen şu kaçak elektrik kullanım meselesi tabi ki.

Ülkemiz genelinde 1 milyon 700 bin kaçak elektrik kullanıcısının olduğu iddia edilmekte ve şanlıurfa’nın listede 6’ncı sırada yüzde 50’lik oran ile yer aldığı liste baştan sona Güneydoğu ve Doğu illeri ile sıralanıyor.

Listenin başını Mardin çekmekte. Bu ilimizi sıra ile şırnak, Batman, Diyarbakır, Hakkari illeri izliyor. 15 ilin sıralandığı listede Maşallah bir tek Batı, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgelerinden bir tek il dahi yok.

Yani ?stanbul başta olmak üzere Ankara, ?zmir, Antalya, Adana gibi metropol şehirler başta olmak üzere sahil kentlerinde on binlerce otel ve işletmelerin yer aldığı, fabrikaların baca tüttürdüğü bir çok il ak sütten çıkmış AK kaşık gibi.

Kaçak elektrik kullanımı istense de istenmese de, sevilse de sevilmese de kabul görse de görmese de ülkemizin acı bir o kadar utanç fakat hakikat olan gerçeği.

?ddia ediyorum bir ?stanbul, bir Ankara, Bir Antalya, ?zmir, Muğla, Aydın, Mersin gibi illerde kaçak elektrik kullanımı daha fazladır. Ama nedense Doğu ve Güneydoğu’nun maalesef bu konuda adı çıkmış!

Her bir tarafımızın barajlarla döşendiği bir ülkede yaşıyoruz. Elektrik tüketim fiyatları gerek konurlar ve gerekse iş yerleri için fiyatları ortada. Tabi ki tüketim fiyatların yüksek olması yanlış bir adım atılması adına kabul görmez. Kaçak elektrik kullanımına inanıyorum ki hepimiz karşıyız. Karşı olduğumuz bir başka hakiki gerçek ise kaçak kullanımdan dolayı sadece Güneydoğu ve Doğu illerinin servis edilmesi.

Kaçak elektrik kullanmadığımız halde ne yazık ki her ay kapımıza bırakılan elektrik faturalarımızın üzerine ne yazık ki DEDAş kaçak elektrik kullanım bedeli adına faturalarımıza yüzde onluk bindirmede bulunuyor.

Kaçak elektrik kullanımı HAKSIZLIK olarak niteleyen zihniyet neden kaçak elektrik kullanmadığı halde her bir tüketiciye fatura bedeli üzerinden böylesi bir tahsilatı HAKSIZ yere yapmakta ve BUNU ?Ç?NE S?ND?REB?LMEKTE.

Yazık! Yazık! Yazık!  


Bu yazi toplam 1969 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163