Sıra Gecesi Çiğköfteden ?baret Değil
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

‘Urfa sıra gecesi, çiğ köfte ve müzik’ten ibaret değil’

Yazımın başlığı tümüyle AKP şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök’e ait. Milletvekili Gök, malumunuz olduğu üzere bu kente Milletvekilliği öncesinde akademisyen kimliği başta olmak üzere bünyesinde yer aldığı birçok çeşitli sivil toplum örgütlerinde de hizmet vermekte olan bir isim idi.

Renkli bir kişiliğe sahip.

Ön yargısız.

?çten.

Samimi.

Barışçı.

Objektif.

Demokrat ve buna benzer tüm güzellikleri bünyesinde barındıran farklı.

Bana göre Abdülkerim Gök’ü işte farklı kılan özellikleri de bunlar. şanlıurfa’ya her geldiğinde dikkatimi çeken en güzel tarafı her fırsatta soluğu halkın içinde alması. Yani partinin ya da birilerinin yönlendirmesi ile değil, tüm doğallığı ile hareket edip halkla kaynaşması farklılığını ortaya koymakta.

Gök, fırsat bulduğu her platformda şanlıurfa ve şanlıurfalıları konuşmakta. Adeta gönüllü bir turizm elçisi, yerli bir rehber, yerel bir yönetici gibi.

Abdülkerim Gök’ün sesini geçtiğimiz günlerde Genel Müdürlüğünü hemşerimiz, sevdiğim bir kardeşim olan Halit Ziya Alptekin’in yaptığı Haber24.com’da duydum.

Milletvekili Gök, çarpıcı ve ilginç tespitlerini, yorumlarını kamuoyu ile paylaşmış. 7’den 70’e herkesi şanlıurfa’ya davet eden ve ‘şanlıurfa yalnızca sıra geceleri, müzik ve çiğköfteden ibaret değil. Urfa’ya gelen Urfa’yı tarihi, kültürü, dokusu, fantastik özellik ve güzellikleri ile de tanımalı ve görmeli’ diyor.

şanlıurfa’nın Güneydoğu’da yer alan bir kent olarak kalmadığını, kabuğunu kırdığını ve tüm dokusu ile Bölgede ön plana çıkan ve ülkemizde herkesin merak ettiği bir kent haline geldiğine de dikkat çeken Milletvekili Gök, ‘şanlıurfa üç din içinde kutsal bir şehir. Tarihi, kültürel dokusu, mimari özellikleri, göbekli tepesi, dergâhı, çarşıları, GAP’ı, Harran’ı, Eyyüp Peygamber ve Eyüp Nebi makamlarının yanı sıra siyasi, sanat, ilim, bilim alanları ile de vitrinde olan bir kentimizdir’ dedi.

şanlıurfa’nın 28 şubat sürecinin ciddi manada izlerini taşıdığına da dikkat çeken Gök, ‘AKP iktidarı ile birlikte şanlıurfa’da artık sorun üretmek yerine çözüm üreten bir kent hüviyetine büründüğünü ve ayrıca kentin siyasi değişim ve dönüşüm yaşadığının da altını çizdi.

Yeni sürecin şanlıurfa’nın daha da değişim sürecine olumlu katkıda bulunacağı müjdesini de veren Milletvekili Abdülkerim Gök, ‘şanlıurfa artık o eski şanlıurfa değildir. Bugün her alanda atılımların, hamlelerin yaşandığı bir kenttir. Bir iki yıl içerisinde devam eden ve start verilecek olan projelerin tamamlanması ile şanlıurfa daha da kıskanılır ve de yaşanılır en önemli kentlerimizin başında yer alacaktır’ müjdesini de verdi.

şanlıurfa’da başarının temelinde ‘Ben’lik yerine ‘Biz’ ruhunun olduğu vurgusunda da bulunan Milletvekili Gök, ‘Biz ruhu şanlıurfa’mıza daha da güzellikle katacak ve yaşatacaktır’ diyerek sözlerini noktaladı.

şanlıurfa’nın sadece çiğ köfte, sıra geceleri ve müzikten ibaret olmadığının altını çizen Milletvekili Gök’e bende teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 2076 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163