Söz Çok, ?craat Yok!
İbrahim TORU
ibrahimtoru@kanalurfa.com
01-08-2015

Toplumumuzda en çok söz verip de sözünü az yerine getiren siyasilerdir. Çünkü siyasette asıl amaç, hedefe varmaktır, verilen sözü sonradan yerine getiririm mantığıyla hareket etmektir.

Genelde insanlar bir siyasetçiyi veya milletvekili adayını seçim arifesinde ya bir mahallede veya esnaf ziyaretlerinde ya da televizyonlarda görüyor. Bu dönemlerde çok sayıda proje anlatılıyor, toplumun kanayan yaralarına değiniliyor, işsizliğin önüne geçmek için vaatler veriliyor. Ama asıl önemli konunun vaatler vermek değil onun kaçta kaçını yaptığını söylemek. Bu güne kadar hep böyle olmuş seçim öncesi verilen vaatler seçim sonrası unutulan vaatler. Yani anlayacağınız sözler havada kalıyor. Peki, insanlar bunu ne kadar samimi buluyor. O da cevaplanması gereken başka bir soru.

?nsanların çoğu sadece seçimlerde değil halkın içinden gelen sorunları bilen kızmadan, darılmadan, insanlara yardımcı olan, proje üreten, söz verdimi sözünü yerine getiren insanları istiyor.

Bakın o kadar çok sorun var ki üzerinde durulması gereken. Piyasalar gergin ve durgun. Birçok vatandaşımız ve gencimiz işsiz ve toplumumuzda çok sayıda insanımız boş işlerle uğraşıyor.

Kıraathaneler doğu, güneydoğu ve de Urfamızda doldu taştı. Emirgan’da, Eyyübiye’de Beykapısı’nda ve daha sayamadığım yerlerde insanlar içinde bulundukları zamanın kıymetini bilmeden boşa harcıyorlar. ?şsizlik ve çaresizlikten dolayı hapishaneler dolmuş vaziyette. ?nsanlar çaresizlikten perişan olmuş durumda.

Ey ahali demiyorum!!! Ey yetkililer, ey işadamlarımız, ey vatanını, milletini seven, parasını gizli işlere yatıran saygıdeğer insanlar, kalkın artık yeter! Bu çaresiz, garip işsizlere bir iş verin, proje üretin.

Ey siyasiler hepiniz başımızın tacısınız ama boş sözlerle insanları oyalamayın, kandırmayın. Ne olursanız olun ama bu memleket, bu devlet, bu insanlar iyisiyle kötüsüyle bizim. Lütfen bende ne yapabilirim deyin! Ve tefekküre dalın inanın yüce rabbim hiç bir işi boşa çıkarmaz.

Artık millet sizden söz değil; icraat istiyor.

Kalın sağlıcakla


Bu yazi toplam 2705 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163