Suruç rahatlamış...
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

Önceki gün ilimizin şirin ilçelerinden Suruç’taydım. Suruç bir bakıma benim için çok özel. Özel olmasındaki En’lerin başında ise Anne tarafımın Suruç’lu olması.

Fırsat buldukça Suruç’a gider gelirim. Orada ailelerimize ait evlerimiz var. Eş ve dostlarımız var. Dedem, ninem ve dayılarımın kabirleri orada. Bir çok tanıdık arkadaşım, kardeşim, dostum var.

Ne yalan söyleyeyim Suruç’a daha önceleri gittiğimde ilçede adını bir türlü koyamadığım bir durum vardı. Halkın üzerinde farklı bir ağırlık, umutsuzluk, karamsarlık başını alıp gitmişti. Fakat şimdi öyle mi?

Hayır.

şimdi Suruç’ta insanları daha güler yüzlü, yarınlarından umutlu, heyecanlı olarak karşımda buldum. Bunda en büyük nedenlerinden bir tanesi ilçenin henüz altı aylık Kaymakamı olan Dr. Fatih Akbulut’un şüphesiz büyük etkisi var.

Kaymakam Akbulut genç birisi. 12 yıllık Kaymakam. Aslen Kocaeli’li. Fakat ?stanbul’da daha uzun süreler bulunmuş. ?lk olarak Tekirdağ’da göreve başlamış. Sonrası malumunuz… Ver elini Doğu, ver elini Batı, ver elini iç Anadolu, ver elini Karadeniz deyip durmuş. Gittiği her yerde halkı ile kurduğu sıcak ve içten samimiyetten dolayı hep sevilmiş, sayılmış… ?şini çok seven birisi.

?şte daha düne kadar Suruç’ta çok daha farklı bir ortam var iken bugün bu farklı ortamın yerini kardeşlik, sevgi be hoş görü almış durumda. Bugün ortaya çıkan tablo ban göre Suruç halkının özlemini duyduğu bir tablo olmak ile birlikte ilçemize de özünde yakışmış bir tablo olarak karşımıza çıkıyor.

Kaymakam Akbulut ile makamında hoş bir sohbet etme imkânım oldu. ?lçeye geldiği ilk günden bu yana yapabildiklerini sıraladı. ?lçeye sulama amaçlı suyun gelmesi ile birlikte beklentilerinin olduğu tarımsal alanda sanayileşme ile ilgili düşüncelerini sıraladı. ?şkur çerçevesinde ilçede işe başlatılan Bin 500 insanın yaşadıkları mutluluk ile ilgili gözlemlerini anlattı. Bakan Faruk Çelik ve Vali Celalettin Güvenç’e Suruç ilçesine olan desteklerinden dolayı teşekkür de eden Kaymakam Dr. Akbulut, ‘yarınlar Suruç ilçemiz için daha da aydınlık, mutlu ve umutlu olacaktır. Suruç’ta el birliği ile bir hamle başlattık. Güzellikler ve özellikler adına adımlar atmaktayız. ?lçe merkezine kuruluna MOBESE kameraları aracılığı ile bundan böyle ak ile kara birbirinden ayrılacak, huzursuzluk, mutsuzluk ve umutsuzluk yaşanmayacaktır. Toprak ile suyun buluşması ile birlikte Suruç’ta insanlarımız güne çok daha farklı umutlarla merhaba diyecektir’ dedi.

Kaymakam Dr. Fatih Akbulut’un bu güzel duygu ve temennilerine tabi ki canı gönülden katılıyoruz. Gün içerisinde ilçe halkı ile de konuştum. Esnaf, vatandaş, kamu çalışanları sanki ağız birliği yapmışçasına Kaymakam Akbulut’un gelişi ile yaşanan güzellikleri, umutları, mutlulukları anlattılar. Suruç’ta yaşanan güzellikleri anlattılar. Ve Kaymakam Akbulut’a özelikle teşekkür ettiler.

Bende değişim ve umut adına altı aydan bu yana makam kapısını ardına kadar açık tutup her fırsatta halk ile bütünleşen, hastaları, yaşlıları ziyaret eden, gençleri göz ardı etmeyen ve Suruç halkının cenazesinin tabutunun altına girip omuz veren sevilen, çalışkan Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut’a yaşattığı tüm güzellikler adına teşekkür ediyorum.

Dr. Akbulut gibi idarecilerin sayılarının artması temennisi ile…


Bu yazi toplam 3409 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163