Vali bu baba ile görüşmeli!..
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Bundan üç yıl öncesiydi.

Abdürrezak Ece’nin 3 tane çocuğu vardı.

Hedal 7 yaşındaydı.

Mehmet Said 6

?zzet ise henüz 2 yaşındaydı.

Ece ailesi bir gün ara ile üç çocuğunu da kaybetti.

Gözü yaşlı Baba ve yüreği yaralı anne perişandılar. Gözleri gibi bakıp büyüttükleri Üç evlatlarını kaybetmişlerdi.

Gözü yaşlı, yüreği yaralı Baba Abdürrezak Ece, o günleri ‘3 yıl önce 3 çocuğumdan 2'sini aynı anda 1 tanesini de bir gün sonra kaybettim. Çocuklarım aniden rahatsızlanınca sağlık ocağına oradan bir özel tıp merkezine götürdüm. Sonrada Hastaneye gittik ama evlatlarımı kurtaramadık. Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerin hiçbirisi bize bir açıklama yapmadılar. Biz de acımızı kalbimize gömerek yaşamaya başladık. ?ş bununla kalmadı. Çocuklarımı Adana Adli Tıp Merkezine götürdüler oradan gelen sonuçtan bir şey anlaşılmayınca bu defa tekrar mezarları açılarak ?stanbul Adli Tıp Kurumuna götürüldüler. ?stanbul Adli Tıp 1. Daireden ise tam 3 yıldır bir cevap ve rapor gelmedi. Adalet bu mu? Sahipsiz olmak suç mu? derdimizi kime anlatalım?.Bu konuda başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç ve Milletvekillerimizden bir çare bir destek bir ilgi ve haber bekliyoruz.Canımızı defalarca yakmaya kimsenin hakkı var mı?’

Yüreği yaralı Baba’nın figanı yukarıdaki bu sözlerle kalmıyor. Baba Abdürrezak Ece, ‘Çocuklarımın neden öldüğünü öğrenmek benim hakkım. Benden bu hak neden saklı tutuluyor?’ diyerek ilgililerden gelecek olan bir şekilde de hakkı olan rapor sonuçlarını bekliyor ve istiyor.

Baba Ece’nin üç evladı ile ilgili bu serzenişinin lafta kalmamasını kamuoyu adına bizlere istiyoruz.

Vali Celalettin Güvenç, bana göre bu aileyi ziyaret etmeli, Devletin şefkatini ziyareti ile ortaya koymalı ve Baba’ya üç yıldır ‘bilmiyorum’ dediği çocukları ile ilgili ölüm gerçeğinin yazıldığı raporu paylaşmalıdır.

Bu üç evladını kaybetmiş olan bir Babanın, bir ailenin isteğinin yerine getirilmesi çok zor bir iş olmamalı.

Ölümlerde birilerinin hatası mı var? ?hmal mi var, sorumsuzluk mu var? Buna benzer tüm sorulara yine Vali Güvenç aile ile görüşerek, yüzleşerek konuşmalı, onların sahipsiz olmadıklarını ispatlamalı ve kamuoyunu da yine endişede bırakmadan ?stanbul adli tıp kurumundan gelen rapor hakkında bilgilendirmelidir.

Vali Güvenç’in bir Baba’nın yükselen bu çığlığını duyacağına ve bu konuda gerekene adımı atacağına ismim kadar inanıyorum.

Neden mi inanıyorum?

Çünkü,

Vali Güvenç her şeyden önce bir Baba. Bir baba olarak ailenin acısını bilir ve anlar. Acılı Ece ailesine bir kez daha sabırlar temenni ediyorum.

Yeniden buluşmak dileği ile…


Bu yazi toplam 1730 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163