Vali bu ihaleyi görmüyor mu?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

            "şanlıurfa Öğretmen Evi sessiz sedasız ve sadece üç kişinin talipli olması ile ihale edildi.Bu ilin Valisine ve Milli Eğitim Müdürüne soruyorum:Zarar eden bir yere ayda 38 bin 500 TL verip siz talipli olur musunuz?..Yazarımız Halil Ç?N? yazdı...    

           

Tayini çıkan Milli Eğitim Müdürünün bile kendi sosyal tesisinde veda yemeği vermek yerine dışarıdan bir Oteli tercih bir ettiği günümüzde maalesef şanlıurfa Öğretmen evinde gariplikler yaşanmaya devam ediyor.

?lgisizlik, kalitesizlik ve de çeşitsizlikler yüzünden, Öğretmenlerin bile bırakın yemek yemeyi çay içip buluşmak için bile gelmek istemedikleri şanlıurfa Öğretmen evinde son numara çalışanları, demirbaşları ve mutfaktaki malzemeleri ile ilginç RESTAURANT ihalesi oldu.

Sözde zarar ettiği gerekçesi ile şanlıurfa Öğretmen evi sessiz sedasız ve sadece üç kişinin talipli olması ile ihale edildi.

Gerekçe zarar ediyormuş!

Peki, şimdi zarar ettiği iddiasında bulunan zihniyete soruyorum.

Zarar eden bir yere ayda 38 bin 500 TL verip siz talipli olur musunuz?

Bu sorunun cevabını bu ilin VAL?S?NDEN kamuoyu adına istiyorum.

?l Milli Eğitim Müdüründen istiyorum.

Evet, siz zarar eden bir yere hem de 38 bin 500 TL gibi bir rakam verip talipli olur musunuz?

şanlıurfa Öğretmen evinin içinde görev yapan personel, malzemeler ve mutfak gerekçeleri ile ihale edilmesi işi de garip.

Bu ihaleye kaç kişi katıldı?

Sadece ÜÇ.

?hale ilanı nerede, ne şekilde yayınlandı?

Müdürlük girişindeki kapı yanındaki bölüme.

Peki, neden daha kamuoyunu bilgilendiren, geniş katılımın olabileceği ve gelirin belki de daha fazla olabileceği bir duyuru tercih edilmedi?

Çiçeği burnunda il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ilimize gelirken deneyimi ve tecrübesinin ötesinde verdiği mesajlarla yarınlarımız adına ümitlenmiştik.

Ama ne yazık ki bu ihaleye EVET diyerek olur vermesi ile heyecanımız kısa sürüp hevesimiz kursağımızda kaldı.

şanlıurfa Öğretmen evinde idareci koltuğunda bir Okul Müdürü bulunmakta. Mesaisinin bir kısmını bu müdürümüz kadrosunun olduğu okulunda, bir kısmını ise Öğretmen evinde yapmakta…

Bir eli ve bir ayağı Okulda, diğer eli ve ayağı ise Öğretmen evi gibi önemli bir sosyal tesiste olan birisi için ne kadar VER?ML?L?K artabilir.

Bu ilginç ve garip ihale ile Öğretmen evinini vekil müdürüne teşekkür edilmeli ve asli görev yeri olan Okuluna yarınlarımız olan gençlere daha iyi bir eğitim ortamı sağlayabilmek adına gönderilmeli. Öğretmen evine ise bu işi daha iyi yapabilecek, sorumluluğunu bilecek kaliteyi arttırıp Öğretmenleri küstürmeyecek ve de en önemlisi ilgi ve alakanın yanı sıra leziz ve lezzetli sunumlarla damak lezzetinin verilebileceği bir mekân haline getirilmeli.

Temennim Vali Celalettin Güvenç’in bu garipliğe el atması ve Öğretmen evine ciddi bir çeki düzen verilmesi adına taşların ciddi olarak yerine oturtulmasıdır.

Öğretmen evinde her şeyden öte VEKÂLET dönemine son verilmeli ve Asli atamalar ile birlikte hizmetler, atılan adımlar daha sağlam yere basmalı ve yapılacak olan ?HALELER daha da şeffaf olunmalı… Böylesi Öğretmen evimize daha çok yaraşacaktır.

Her şey gönlünüze göre olsun.          


Bu yazi toplam 2098 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163