Vekil Haşlama!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

 

TBMM’de görüşülen 4+4+4 yasası öncesi ve sonrasında yaşananlara inanıyorum ki sizlerde tepkilisiniz.

‘Halka hizmet hakka hizmettir’ ilkesi ile Meclise gönderdiğimiz Vekillerimiz adeta birbirlerini yemeye başladılar…

Benzine geride bıraktığımız hafta içerisinde tam iki kez üst üste zam geldi. Benzini litre fiyatı 5 TL’yi buldu… Benzindeki fahiş yükseliş durur mu? Durmaz mı bilinmez fakat hani AKP’nin ‘Hayaldi gerçek oldu!’ diye bir söylemi var ya işte Benzinde gelinen nokta da tıpkı bu slogan gibi oluverdi. Benzinin litre fiyatı 5 TL. Hayaldi GERÇEK oldu!

Neyse gelelim şu yazımın başlık konusuna.

TBMM’de bulunan Meclis Lokantasında artan maliyet göz önüne alınmış ve yiyecek ile içeceklere zamlar yapılmış..

Buna göre bir tas çorba 50 KRş’tan 1 TL’ye fiyatı çıkartılmış… Etli ekmeğin de bu çerçevede fiyatı 2 TL olmuş… Ve tabi ki Pirzola, et kavurma, rosto, balık, tavuk, etli yemekler, yaprak sarması, dolma, salata, pilav, cacık ve tatlı fiyatlarında da yeni uyarlamalara gidilmiş…

4+4+4 yasasını görüşmeleri sırasında yaşanan ve tartışmaların öne çıktığı çirkin görüntü ise Vekillerin adeta birbirlerini yemeleri oldu. Yumruklar, sert sözler, tartışmalar, atışmalar, pankartlı protestolar ve daha neler! Neler!

Aklıma Meclis lokantasındaki yemeklere uygulanan fiyat artışı gibi Mecliste görüşmeler esnasında yaşananlara da neden isim yakıştırmaları ve bunun karşılığı bir parasal ceza uygulanmaması oldu.

Mademki Meclise ülkemize hizmet vermeleri için gönderdiğimiz Vekillerimiz, hizmet yerine sözlü, yumruklu, patırtılı, gürültülü tarafı tercih ediyorlar o zaman da bunun bir ismi ve bedeli olmalı.

Nasıl mı?

Hemen arz eydim.

Meclis görüşmeleri sırasında A, B veya C partisine mensup vekil olsun hiç fark etmez. Oturduğu yerden Vekil HAşLAMAYI MI tercih etti? Ver 2 TL.

Buna benzer devam ile;

Vekil KIZARTMA 3 TL

Vekil KAVURMA 4 TL

Vekil EZME 1 TL

Vekil ÇEKME 50 KRş

Vekil YEME 1 TL

Vekil ISLATMA 2 TL

Vekil YUMRUKLAMA 5 TL gibi!

*** **** ***

Netice itibari ile Mecliste son zamanlarda iyice görmeye başladığımız şu görüntüler hiç de şık olmamakta. Halkın temsilcileri olarak orada bulunanların tek amaçları ve düşünceleri bu ilkeye en iyi hizmeti vermek olmalı…

Sokak ve mahalle kabadayıları gibi ‘Gel buraya!’, ‘Al sana!’, ‘Gösteririm sana!’ gibi söylemler ve düşünceler TBMM’ne hiç de yakışmamakta. Ne dersiniz?

Sağlıklı bir gün yaşamanız temennisi ile…


Bu yazi toplam 1990 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163