Vekilim Olur Musun?
İbrahim TORU
ibrahimtoru@kanalurfa.com
01-08-2015

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi şanlıurfa’mızda da 2011 siyaseti şimdiden başladı. Aday adayları gün geçtikçe isimlerini kamuoyuna ve parti teşkilatlarına belirtiyorlar. ?nşallah başta şanlıurfa’mıza, Türkiye’mize ve kendilerine hayırlı olmasını dilerim.

Bugünkü Türkiyemizde 550 Milletvekilinden biri olmak asıl hedef…

Her milletvekili ve Siyasetçi gibi, hükümet partisinden seçilmek...

Tabii ki bunlar bir süreç ve yarıştır. Siyaset insanları tatmin etmek, ikna etmek, gelecekteki projeleri varsa kendisi ile diğer rakiplerinin arasındaki farkı ortaya koymaktır. Bu seçim döneminde şanlıurfa’da 350 ile 400 arası milletvekili aday adayı olabileceği tahmin ediliyor.

Tabii ki herkes Milletvekili olabilir ama kendi kendime diyorum; bu insanlar niçin Milletvekili olmak istiyor? Acaba güç ve kuvvet sahibi olmak için mi? şöhret için mi? kanun ve tasarıların yapılandırması için mi? Urfa’nın ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulmak için  mi? Milletvekili olup yandaşlarına ve akrabalarını koruyup, adaletsiz işler yapmak için mi? Yoksa hiç bir şey beklemeden insanlara ve ülkesine hizmet etmek mi? yoksa bir hobi merakı için mi?

Soruyorum size sayın adaylar; niçin ve hangi yönünüz ile aday olmak istiyorsunuz?

Milletvekilliği zaman isteyen, insanlara güler yüz ve hürmet göstermek isteyen, sorun ve çözüm kapısı, hak, hukuk ve kanunlar noktasında halkın menfaatini koruyacak fakir fukarayı gözetip Türkiye’nin refah düzeyini çözecek önerge sunacak bir potansiyel isteyen bir iştir. şanlıurfamızı temsil edecek sayın adayım; unutma olup olmayan işler yanına gelecek, çözülmeyen olaylar seni bulacak, bazen en sevdiğin 15-20 yıl sonra görmediğin tanıdığın, akraban kapına gelecek. Dostların sevdiğin gelecek işini yapmaya zamanım yok dersen yüzünü ekşitirsen o sevdiğin ve kıramadığın insan kırılacak, vicdanın rahatsız olacak. Gece gündüzün karışacak, kapına iyiler de kötüler de gelecek. ?kisine aynı gözle bakarsan ziyan olacaksın, hiçbir işi karşılık beklemeden yaparsan yüce olacaksın.

Halkın ne istediğini bilmezsen o garibim; yetim, öksüz ve kimsesizlerin hakkını gözetmezsen, genel kurulda bilip bilmeden parmak kaldırıp indirirsen, vebali büyük işleri küçük görüp hesaplamazsan, evi barkı olmayan insanları düşünmezsen, köydeki insanın halini algılayamazsan, şu Urfamızın binlerce güzel yönü olduğu halde onlarla uğraşmaz ve çözüm yolu bulmazsan, işsiz insanlara iş bulmazsan, köylerin yollarını, suyunu, elektriğini, düzeltmezsen, milletin vebalini nasıl atlatırsın?

11 kişiden biri olursanız, şanlıurfa’nın tüm sorunlarının çözüm noktası siz olacağınızı unutmayın.

Eğer bu bahsettiklerime göğüs gerip, "ben bunların içinden çözüm önerilerim ve projelerim var" diyorsan, vebal altında ve vicdanen halkım ve Urfamız için  söz veriyorsan, bende ilaç gibi projeler var diyorsan, gerçekten sahipsiz urfa’ya sahip olabileceksen, birlik ve beraberliği sağlayabileceksen, senli benli değil biz diyebileceksen, tüm Urfa’nın sorunlarını biliyorsan, bunların hakkından gelebileceğini düşünüyorsan.

"LÜTFEN VEK?L?M OLUR MUSUN ?..."


Bu yazi toplam 2377 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163