Vilayetin OTOPARKI!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

En son yolunuz yeni Valiliğe ne zaman düştü bilinmez fakat bünyesinde Nüfus ve vatandaşlık müdürlüğünün yanı sıra sosyal hizmetler, dernekler, tapu ve kadastro, mahalli idareler, basın ve halkla ilişkiler gibi önemli kurumları bulunduran yeni Valiliğin vatandaşların kullanmak zorunda bırakıldığı sözüm ona otopark her yönüyle rezillikler içerisinde…

Her birisi birkaç santimi bulan irili ufaklı çakıl taşlarımı dersiniz, çamur deryası mı dersiniz, gelişigüzel araçların duruşları mı dersiniz, giren ve çıkanın belli olmadığı bu alan ne yazık ki Celalettin Güvenç’in makamda oturduğu yeni Vilayete hiç yakışmıyor.

Vali Güvenç bu bahsettiğim yeri biliyor ve görüyor mu bilinmez ama şunu özellikle belirtmek isterim ki, Vali’nin araç parkı ile gerçek CUMHUR olan halkın araç parkları arasında Edirne ile Kars arası mesafe var.

Kime kırılmasın ve üzülmesin. Bizde aslan yattığı yerde bellidir diye bir terim var bilirsiniz. Yeni Vilayetin yer aldığı ve her gün binlerce insanın araçları ile gelip adeta işkence gördüğü bu otopark ne yazık ki makama hiç yakışmıyor. Burasını çevre düzenlemesi ile birkaç gün içerisinde şanlıurfa Belediyesi rahatlıkla istenmesi halinde yaptırılabilinir.

Önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan ilimize gelecek. Temennim halkın araçlarını park etmek zorunda bırakıldığı Valilik penceresinden dahi bakıldığında rahatlıkla görülebilen bu çirkinliği bizzat kendisinin görmesidir. Ancak Başbakan’ın görmesi ile burası düzeleceğe benziyor!

Deve misali ne yazık ki il olarak her tarafımız eğrilikler, aksaklıklar ve çirkinlikler içerisinde. GAP’ın Başkenti, Peygamberler şehri şanlıurfa’mıza ne yazık ki buna benzer görüntüler hiç yakışmıyor. Bir yerlerin düzeltilmesi için ille de Başbakan’ın ‘valiliğin yanında bulunan ve vatandaşlarımın kullandığı otoparkı göreceğim’ demesi mi gerekiyor?

Sorunların çözümü temennisi ile…

*** **** ***

HAYIRLI OLSUN: Bu akşam Mevlid Kandili. Bu gecenin hepimize hayırlara vesile kılınmasını yüce rabbimden niyaz ediyor ve hepinizin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.


Bu yazi toplam 1776 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163