Yeni Vali Kaç Yıl Kalacak?
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

?ki yılı aşkın süredir şanlıurfa Valiliği görevini sürdüren Nuri Okutan, son kararname çerçevesinde Merkeze alındı.

Vali Okutan şimdi ilimizden ayrılmak üzere son hazırlıklarını yapmakta, veda’ya hazırlanmakta. Vali Okutan’ın yerine ise Manisa Valisi Celalettin Güvenç atandı.

Vali Okutan’a yaptığı hizmetler, adam gibi adam duruşundan dolayı hem teşekkür ediyor hem de ‘Yolun açık olsun’ derken, yeni Vali Güvenç’e ise ‘Hayırlı olsun’ temennilerimi gönderiyorum.

Gece yarısı köşkte imzalanan kararname ile tayini çıkan Vali Nuri Okutan’a, En başta Bakan Faruk Çelik ne yazık ki sahip çıkmamıştır. Vali Okutan’ın şanlıurfa’dan ayrılmasını birileri kafalarına takmış olabilir fakat en azından bir başka ile Vali olarak atanması noktasında adınlar atabilirlerdi. 
 
Birileri ya da birçokları şimdi iki ellerinin parmaklarına zil takıp tayinden dolayı göbek atıyorlardır. Varsın atsınlar.. Kim kazandı kim kaybetti sorusuna cevap arayacak olduğumuzda ise kaybeden şANLIURFA olmuştur.

şimdi yeni bir isim ilimize Vali olarak gelecek. şakşakçılar, tirşikçiler, yağdanlıklar en başta olmak üzere önceden gönderecekleri büyük boy saksı çiçeklerin hemen akabinde ‘Hayırlı olsun’, ‘efendim size inanıyor ve güveniyoruz!’, ‘iyi ki varsınız’ türünden pis kokan yağcılıklarla iki büklüm olacaklar. Aradan bir süre geçecek ve herkes ‘Ne kadar iyi bir Vali’ deye başlayacak…

Ammmaaaaa! 

Ne zaman birileri bir şeyler istediklerinde ya da nasırlarına basıldığını hissettiklerine ise aynı yaygara kopacak ve ‘Bu Vali gitmeli’ diyerek başlayacaklar Ankara’ya bastırmaya.

Nuri Okutan ile birlikte ilimizde Valilik yapan son 7 isime bakalım. Ziyaeddin Akbulut, şanlıurfa’dan Vali olarak ayrıldı son üç dönemdir TBMM’de AKP’den Milletvekilliği yapmakta. şehabettin Harput, Müsteşar oldu ve halen il Valisi, şükrü Kocatepe ?l Valisi, şemsettin Uzun il Valisi, Muzaffer Dilek Vali olarak gitti halen Danıştayda 12. Daire üyesi olarak görev yapmakta.

Muzaffer Dilek, 29 Mart Mahalli seçimler akabinde Merkez Valisi olarak ilimizden ayrıldı ve yine Nuri Okutan’da merkez Valisi olarak tayini çıktı.

Son yıllarda il olarak bizlere bir haller olmaya başladı. ?limizde görev yapan Vali ve Emniyet Müdürlerini hep Büyük illere Vali ve Müdür olarak yolcularken şimdilerde ise ne yazık ki merkeze gönderir olduk.

Vali Okutan ayrılacak ve yeni Valimiz Güvenç gelecek.

Bu ilin Bakanına, vekillerine, STK temsilcileri ile kanaat önderleri ve şanlıurfa halkına sesleniyor ve soruyorum;

Vali Celalettin Güvenç’e ne kadar Vali olarak ilimizde ömür biçiyorsunuz?

Bir! ?ki! ?ki buçuk!...

Sağduyu sahibi şanlıurfa halkının gönlünde her zaman  ‘adam gibi adam bir Vali’ olarak taht kurduğuna inandığım Vali Nuri Okutan’a şanlıurfa’ya olan kazanımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yolun açık olsun diyorum.

Yeniden buluşmak dileği ile..


Bu yazi toplam 3138 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163