Yık, Yap ve Yine Yık!
Halil ÇİNİ
habermerkezi@kanalurfa.com
01-08-2015

Hani ‘yarası olan gocunur’ diye bir söz vardır bilirsiniz. En azından duymuşluğunuz vardır. Bugünkü yazımda işte öyle bir şey… Ben ilimizde yaşanan çarpıklıklardan bahsedeceğim. Varsın yarası olanda gocunsun.

Neden mi bahsedeceğim. Tabi ki Yıkılan daha sonra yapılan ve yine yıkılanlardan bahsedeceğim… Kimin parasını kim ne hakla çar çur ediyor bu ilde ne yazık ki anlayabilmiş değilim…

?şte size üç acı örnek…

VARAN B?R

Sağlık il müdürlüğünün yalvar yakar Ticaret Borsasına yaptırmış olduğu 400 bin TL harcamalı üç katlı Yukarı sanayideki Sağlık Ocağı.

Bu sağlık ocağı Aile hekimliğine geçmemizden dolayı doktor ve hemşire ataması olmamasından dolayı kapısı kilitli atıl bir şekilde duruyor. Kapısında 112 Acil’e bağlı bir ambulans sadece duruyor.

şimdi ben bu ilin sağlık il müdürüne soruyorum. Vicdanen ne kadar rahatsınız? Aile hekimliğine geçeceğimizi sağır sultan bile biliyordu. Madem bu binayı hizmete açamayacaktın o zaman neden bu boş bina yerine hizmet amacı ile kullanmak üzere tam donanımlı birkaç tane ambulans istemediniz?

VARAN ?K?

Gençlik spor il müdürlüğünün hizmet binasının da yer aldığı 11 Nisan şehir stadyumu ve abideye kadar olan uzantısını biliyorsunuz. Burası yakın gelecekte tümden yerle bir olacak ve burada devasal bir proje hayata konulmuş olunacak. Bu proje için gün sayılırken, Gençlik spor il müdürlüğünün bu aşamada kalkıp kapı, pencere yenilemesine ne demeli?

Tam bu noktada harcanacak bir tek L?RA dahi heba olup gitmeyecek mi? Bu ve buna benzer yapılan harcamalar haram olmayacak mı? Allah aşkına amaç nedir?

VARAN ÜÇ

Abide’de Belediyenin hummalı bir çalışması var. Görenlerin ilk etapta Abide üzerinde ayaklı dev köprüyol mu yapıyor sorusu akla geliyor ama ne yazık ki durum böyle değil.

Bundan kısa bir süre önce Belediye sözüm ona yol genişletme çalışması yaptığı tam bu yerde hem bahçe hem de orta kaldırım çalışmasında bulundu. Aradan kısa bir süre geçti yeni bir çalışma ve yine yık, yap ve yeniden yık mantığı…

Sadece bu üç örnek mi?

Hayır!

?limizde hangi kuruma, kuruluşa gitsek bir şeyler yapılıyormuş havası hâkim. Ama Rahmetli Sakıp Sabancı’nın söylediği gibi biz elimizde ne var ona bakıyor ve halen kurum ve kuruluşların ne yapmaya çalıştıklarını anlamaya çalışıyoruz.

Çünkü sonuç olarak elde bir şey olmadığı gibi, bugün yapıp yarın yeniden aynı yeri yıkıyor ve yeniden yapıyoruz… ?şte bizim halimiz bu!


Bu yazi toplam 2586 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari
TAZİYE
ANKET
banner163