1. ULUSLARARASI ŞANLIURFA KÜLTÜR VE TURİZM BULUŞMALARI BAŞLADI

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları” başladı. Yerli ve yabancı birçok firmanın katıldığı Kültür ve Turizm buluşmaları renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'nın Turizmde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Şanlıurfa Fuar merkezinde kapılarını açtı. Türk Hava Yolları Sponsorluğunda, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Malezya, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Rusya ve Almanya'dan Turizm ve Seyahat Yazarı ile yabancı Influencerler'in katıldığı Kültür ve Turizm Buluşmalarında Türk Hava Yolları, TÜRSAB, TÜROB, TÜREB ve Türkiye genelindeki belediyeler, acenteler, oteller olmak üzere 160 stant kuruldu.
“1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları” açılışına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Mehmet Ali Cevheri, Abdürrahim Dusak, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, TUREB Başkanı Hakan Eğinlioğlu, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, THY Genel Müdür Vekili Ahmet Olmuştur, firmaların üst düzey yöneticileri ile Dünyanın en eski ve sağlıklı Şanlıurfa Mutfağı üzerine Dr. Ender Saraç, Ramazan Bingöl ve Ömür Akkor katıldı.
Beyazgül ve protokol üyeleri tarafından Kültür ve Turizm buluşmalarının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri Fuar merkezinde kurulan stantları gezdi.
Şanlıurfa'nın tarihi birçok değere sahip olduğunu anlatan Beyazgül, ‘'Burada tarihi birçok değerlerimizden Göbeklitepe'den başlayarak her döneme ait değerlerden bahsetmek mümkündür. Şanlıurfa'nın bir diğer özelliği ise tarihin her dönemine ait tarihi eserlerin burada olmasıdır. O gün ki kültür bu gün burada hoşgörüye dönüşmüştür. Hoşgörü yazılarda aranmaz, kitaplarda aranmaz, eğer hoş görü ve cömertliği nasıl hoş görüye dönüştüğünü görmek istiyorsanız bu şehrin adı Şanlıurfa'dır. Bizim kaybetmememiz gereken değerlerden biri de maddi olmayan bu güzel değerlerdir. Esas korumamız gereken değerlerimiz de belki bunların ötesindeki değerlerimizdir. Maddi olmayan değerlerimizdir. En büyük projem 2 buçuk milyon Şanlıurfalının kardeşliğidir. Bu günde aynı iddiadayım. Şehrin ayağa kalkması için tüm dinamiklerin, tüm güçlerin bir araya gelmesi lazım. Biz bunu yapacağız ve bunu yapmaya mecburuz. Çünkü Şanlıurfa hak ettiği yere gelmesi için buna hepimizin ihtiyacı var. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak devam edeceğiz. Stant açan ve Şanlıurfa gelen misafirlerimiz kente çok büyük değer kattı” diye konuştu.
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ise, Şanlıurfa'nın turizm alanında birçok potansiyele sahip olduğunu söyledi.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,büyükşehir ,zeynelabidinbeyazgül

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri