23 NİSAN ŞANLIURFA VE EYYÜBİYE İÇİN DAHA BÜYÜK ANLAM TAŞIYOR

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Türkiye'nin en genç şehrinin Şanlıurfa ve en genç ilçesinin Eyyübiye olduğunu belirterek, 23 Nisan'ın burada daha bir anlam taşıdığını ifade etti.

Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemiz demokrasi tarihinin ilk ve en önemli gelişmesi olarak tarihimize kaydedilmiştir.

Aynı çatı altında birleşen milletimizin ulus bilincini dünyaya ilan ettiği, egemenlik hakkını sadece kendi özgür iradesine bağladığı meclisin açılışı, tarih boyunca hür ve bağımsız devletler kuran milletimizin cumhuriyete giden yolda da attığı çok önemli bir adımdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara bir bayram olarak atfettiği bu tarihi gün, nüfusunun yarısını çocukların oluşturduğu Şanlıurfa'mız ve Eyyübiye'miz için daha büyük anlamlar taşımaktadır. Bu müstesna günü tüm dünya çocukları için bayram ilan eden düşünceye bakarak, bizler de çocuklarımızın geleceği için ne planladığımızı, onların geleceğine hangi yatırımı yaptığımızı düşünmek durumundayız.

Eyyübiye Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapma çabamızın eserleri, her geçen gün ortaya çıkarmaktadır. Milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı, bayrağına, vatanına, devletine ve milletine faydalı evlatlar yetiştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, başta eğitim destekleri olmak üzere devam edecektir.

Mübarek Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Çocuk Bayramımızı aynı anda kutladığımız bu müstesna günde, TBMM'nin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ulusal kurtuluş mücadelemizden bugüne, vatan aşkına toprağa düşen tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Yarının büyükleri olacak çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımıza kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri