BAŞKAN BAYDİLLİ EMLAKÇILARDAN KİRALARI YÜKSELTİMEMESİNİ İSTEDİ

Asrın felaketi olarak adlandırılan iki büyük depremden Şanlıurfa da ciddi anlamda etkilenirken, birçok yapıda hasar oluştuğu için bazı vatandaşlar evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Vatandaşların barınma sorununu çözümüne katkı sağlamak için başlatılan "Evim Yuvam Olsun" projesi kapsamında Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçede faaliyet gösteren emlakçılarla toplantı gerçekleştirdi.

Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ciddi bir felaket atlattıklarını ve bu felaketin getirdiği sıkıntıların çözümü için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade etti. “Evim Yuvam Olsun" projesinin depremzede vatandaşların barınma problemlerinin çözümünde ciddi katkısı olacağını belirten Kaymakam Kılınçoğlu, bu konuda emlakçıların ve ev sahiplerin hassasiyet göstermesini isterken, bu durumdan faydalanıp fahiş zamlar yapan ev sahipleri ve emlakçılara cezai yaptırım uygulanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise deprem felaketinin ciddi hasarlar bıraktığını hatırlatarak bunun altından kalkmak için hep birlikte dayanışma içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Başkan Baydilli, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve ciddi kayıplar vermemize neden olan depremin yaralarını sarmak, acıları hafifletmek için el birliğiyle çalışmamız gerekiyor. Bu afetin ardından evsiz kalan vatandaşlarımıza yardımcı olmak, barınma ihtiyacını çözmek için bir proje yürütülüyor. İlçemizde faaliyet gösteren değerli emlakçı esnafımızdan ricamız zaten sıkıntıda olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını hafifletip kiralarda artış yapmamalarıdır.

Bu deprem gösterdi ki her an hepimiz zor durumda kalabiliriz, evimizi kaybedebiliriz. Bu sıkıntılı günlerde birbirimize destek olup zor zamanları atlatalım. Biz de elimizden geldiğince afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için uğraş veriyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Kılınçoğlu ve Başkan Baydilli gösterdikleri hassasiyet için emlakçılara teşekkür ettiler.

 


sondakika, gündem, haber, karaköprü, emlakçı, uyarı

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri