BAŞKAN KUŞ: MODERN EYYÜBİYE’NİN İNŞASINA BAŞLADIK

 

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen Ahde Vefa İftar Programı’nda konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı ve adayı Mehmet Kuş, beş yıllık görev süresi boyunca vadettikleri tüm projeleri gerçekleştirdiklerini ve Türkiye yüzyılı şehirlerinden olacak Güney Eyyübiye’nin inşasına başladıklarını söyledi.

AK Parti’nin Şanlıurfa’daki kalesi Eyyübiye’de, kuruluşundan bugüne kadar partiye hizmet etmiş, çeşitli kademelerde görev almış partililer onuruna düzenlenen Ahde Vefa İftar Programı, Eyyübiye Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa, TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, önceki dönem Milletvekili İ. Halil Yıldız, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Kurt, Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı, Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş, meclis üyesi adayları ve kuruluşundan bu yana AK Parti’de görev alan isimler katıldı.

 

“YENİ EYYÜBİYE’NİN İNŞASINA BAŞLADIK”

Programın açılış konuşmasını yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, beş yıllık görev süresi boyunca vadettikleri tüm projeleri gerçeğe dönüştürdüklerini ifade etti. Vadedilen projelerin başında gelen doğalgazı ilçenin yüzde 60’ına ulaştırdıklarını, bölgenin en büyük millet bahçesini inşa ettiklerini, gençlik merkezleri, parklar, spor tesisleri, fabrika binası gibi onlarca yatırımı ilçeye kazandırdıklarını söyledi.

Nüfusu Türkiye’nin 37 ilinden büyük olan Eyyübiye’yi gecekondu şehri olmaktan kurtaracak devasa bir adım atarak, 250 bin nüfusu barındıracak Güney Eyyübiye’nin inşasına başladıklarını hatırlatan Başkan Kuş, “Belediyemiz ve özel sektör işbirliğinde yapımına başlanan sismik deprem izolatörlü 1000 konut, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle aynı bölgede TOKİ tarafından inşa edilen 7000 konut, planlamasını yaptığımız yeni 5000 konut ve devamıyla her manada modern bir Eyyübiye’yi inşa etmeye başladık” diye konuştu.

Eyyübiye’nin nüfusunun 2019 yılında 370 bin olduğunu, on yıl sonra bu nüfusun 750 bini aşacağının tahmin edildiğini ifade eden Kuş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük ilçesi olacak Eyyübiye’de yeni planlı ve modern yerleşim alanlarının oluşturulmasının bu nedenle önemli olduğuna değindi.

Programa katılan partililere vefa borçları olduğunu kaydeden Başkan Kuş, “Sizlerin ektiği tohumların meyvelerini 2019 yılında yüzde 73.4 oy oranıyla aldık. Vereceğiniz destek ve dualarınızla, 31 Mart gecesi Eyyübiye sadece Şanlıurfa’nın değil, bölgenin oy rekorunu kıracak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına alnının akıyla çıkacaktır” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

 

“EYYÜBİYELİLERE SÖZ VERİYORUZ”

Şanlıurfalıların ve özelde Eyyübiyelilerin AK Parti’ye verdiği desteğin, şer odaklarına karşı verilen en güzel cevap olduğunu belirten TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ da programda yaptığı konuşmada, “Eyyübiye bizim gözbebeğimizdir. Eyyübiye’de yaşayan insanlarımızın çözüm bekleyen sorunları, ihtiyaçları, talepleri bizim birinci önceliğimizdir. Eyyübiye’deki kardeşlerimizin sorunlarını çözecek kadro AK kadrodur. Eyyübiye’deki mülkiyet sorunları, tapu meseleleri, başka nice sorunların çözümü öyle kolay işler değil. Yeni dönemde bunların hepsini biz çözeceğiz” diye konuştu.

Mülkiyet ve tapu sorunundan dolayı, bazılarının başkalarının mallarına el koymak istediğini duyduklarını belirten Bozdağ, “Hiç endişeniz olmasın. Eyyübiyelilerin mülklerine çökmek isteyenlere izin vermeyeceğiz, ellerini kırarız. Mallarınıza el koymak isteyenler, karşılarında bizi bulacaktır” dedi.

Program, kuruluşundan bugüne AK Parti Eyyübiye teşkilatında görev almış partililere plaket takdimi ve hatıra fotoğrafları çekimiyle sona erdi.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #eyyübiye belediyesi #mehmet kuş

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri