BÜYÜKŞEHİR YARDIMLARLA KAHRAMANMARAŞ VE ADIYAMAN’DA YÜREKLERİ ISITTI

 

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6’lık depremlerin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Adıyaman ve ilçeleri ile Kahramanmaraş’a yönelik desteklerini sürdürüyor.

Adıyaman’da devam eden enkaz kaldırma çalışmalarında iş makineleri ve kamyonlarla enkaz kaldırma işlemlerine destek veren Büyükşehir Belediyesi Adıyaman’ın bir an önce enkazdan arındırılarak yeniden inşasının hızlanması için çalışıyor.

Adıyaman’ın yüksek kesimlerinde de yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiren ekipler kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara yardımların kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Bölgede kurulacak olan konteyner kentin altyapısı ve zemin çalışmalarını da büyük ölçüde tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri belirlenen sahada kendi araç ve imkânlarıyla alanı hazır hale getiriyor.

Depremin ilk gününden itibaren gerek Şanlıurfa’da yürütülen çalışmalarda gerekse Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki çalışmalara destek veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların yaralarını sarmak için cansiperane bir şekilde yardım ediyor.

Diğer illere nazaran daha soğuk olan Kahramanmaraş’a da odun sevkiyatını aralıksız bir şekilde sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardımda bulunmak isteyen kurumların karşıladığı odunları da bölgedeki vatandaşlara ulaştırıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Şanlıurfa şehrinin soğuk günlerde Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yaşayan vatandaşların içini, gönüllerini ısıttığını ifade eden vatandaşlar Şanlıurfa için dua ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 


haber,deprem,maraş,adıyaman,urfa,antep,hatay,diyar,bakır,malatya

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri