CEYLANPINAR’DA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

 

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından Ceylanpınar İlçesinde din görevlilerine bağımlılıkla mücadele semineri verildi. Müftülük konferans salonunda verilen seminere yoğun ilgi gösterildi.

Seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme (ARGE) üyesi Muharrem Çelik ile din görevlileri katılım sağladı.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, bağımlılığın hem bedene hem de topluma zarar verdiğini belirterek, ‘’Başta din görevlilerin bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerekiyor. Bağımlılığın psikolojik, tıbbi ve rehabilite gibi aşamaları var. Ülkemizi ve milletimizi tehdit eden bağımlılık sorununun kaldırılması için toplumsal olarak birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bunun için de çocuklarımızla ilgilenmemiz gerekiyor.’’ ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE üyesi Muharrem Çelik ise, bağımlılık konusunda bilinçlenmek, bağımlı olmadan önce uyarı ve tedbirin çok önemli olduğunu vurgulayarak, tedaviye muhtaç kişilerin nasıl ve nerede tedavilerini sürdürmeleri gerektiğini anlattı.

Yaklaşık iki saat süren seminer, daha sonra soru ve cevap şeklinde ilerledi.                                  

ŞANLIURFA İL MÜFTÜLÜĞÜ


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,diyanet ,seminer ,islam ,konferans ,uyuşturucu ,mücadele

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri