ÇOCUKLARIN HAYAL GÜCÜ TUVALLERE YANSIDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin değişik bölgelerde düzenlediği Her Yerde Sanat atölyesinin bu seferki durağı bir alışveriş merkezi oldu. Aileleriyle birlikte resim yapmak için tuvallerin başına geçen minikler, Şanlıurfa'daki tarihi yerlerin resimlerine ve çeşitli çizimlere rengarenk boyalarla farklı bir boyut kazandırdı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, her yaştan vatandaşın zamanlarını güzel bir şekilde geçirmelerini sağlamak, ailelerin çocuklarıyla birlikte modern kültürün hakim olduğu alışveriş merkezlerinde kaliteli zaman geçirmeleri adına guaj boya ile boyama etkinliği düzenledi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikte anne ve babalar çocuklarının resim boyama etkinliğini ilgiyle takip etti. Zaman zaman çocuklarına yardımcı olan aileler, çocuklarının hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulundu.

Yaklaşık bir saat süren etkinlikte minikler daha önceden tuvallere çizilen Göbeklitepe, Tarihi Urfa Kalesi, Harran Kümbet Evleri, Balıklıgöl, ceylan, güvercin gibi çizimlere boyalarla renk vererek hayallerindeki yerleri resmetti. Resim boyama etkinliğinden keyif alan miniklerin boyadıkları tuvalleri hatıra olarak evlerine götürmeleri sağlanırken çocuklara Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından boyama kitapları hediye edildi.

Alışveriş merkezinde sanat dolu bir etkinliğe katılan miniklerin sevinçleri gözlerinden okunurken bu sevinç konuşmalarına da yansıdı. Resim boyama etkinliğinde çok eğlendiklerini ifade eden çocuklar, etkinliklerin devam etmesini istedi. Aileler de etkinlik sayesinde çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirdiklerini belirterek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.


ŞANLIURFA,RESİM,ÇOCUK,HABER,BÜYÜKŞEHİR,SANAT

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri