EYYÜBİYE’DE 625 EV DAHA DOĞALGAZ KONFORUYLA TANIŞIYOR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçenin yüzde 60’ına doğalgaz ulaştıran projesinin gerçeğe dönüşmesinin ardından, sokaklarına kadar gelen doğalgazı maddi imkansızlıklar nedeniyle evlerine alamayan 625 ailenin kombi, radyatör, doğalgaz tesisatı ve gaz açma bedelleri Eyyübiye Belediyesi tarafından sağlanmaya başladı.
Eyyübiye Belediyesi’nin 25 milyon TL kaynak temin ettiği proje çerçevesinde muhtaçlık kriterleri doğrultusunda belirlenen 625 evin doğalgazla buluşması çalışmalarını denetleyen Başkan Mehmet Kuş, ailelerle görüşerek hayırlı olsun dileklerini iletti.
Projeyle ilgili birim sorumlularıyla birlikte doğalgaz tesisatı çekilip, kombi ve radyatörleri bağlanan haneleri ziyaret eden ilçe başkanı Mehmet Kuş, dezavantajlı ailelerin yanında durmaya, her türlü sıkıntılarını çözmeye devam edeceklerini söyledi. Kuş, “Eyyübiye’ye doğalgazı getirdik ama dezavantajlı ailelerimiz vardı. Eski tabirle yeşil karttan, sosyal yardımlaşmadan istifade eden ailelerimiz evlerine kombi alamıyor, petekleri döşeyemiyorlardı. Bu insanlar bize, ‘Başkanım sağ olun, doğalgazı getirdiniz ama bizim ne kombi ne de petek alabilecek durumumuz var’ demişlerdi. O gün de yüreğimiz sızlamıştı. Elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk, Eyyübiyemizde 625 hanemize hem petek hem de kombi sözü vermiştik. Şu anda onlarca evimiz hem kombisine hem peteğine kavuştu. Nerede dezavantajlı bir aile görsek elimizi uzatacağız. Hem kombilerimiz hem peteklerimiz ailelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.
Doğalgaza kavuşan vatandaşlar, projede emeği geçenlere teşekkür etti.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #eyyübiye belediyesi #mehmet kuş

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri