EYYÜBİYE’DE ALTI MAHALLEDE KİLİTLİ PARKE ÇALIŞMASI

 

Doğalgaz şebeke çalışmaları için kazılan sokaklarda kilitli parke onarım ve yenileme çalışmalarına aynı anda altı mahallede devam eden Eyyübiye Belediyesi, 130 bin metrekarelik programı hızla tamamlamayı hedefliyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un girişimleri sonucu Eyyübiye’de altı mahalleye doğalgaz şebekesi döşenirken, beş mahallede daha hat çalışmaları devam ediyor. Mahallelere doğalgaz ulaştırılması için ana caddelerden başlayıp, en küçük sokaklara kadar kazının yapıldığı ilçede, binalara da doğalgaz şebekesi çekilmesi sırasında bozulan sokaklar, Fen İşleri Müdürlüğü’nce onarılmaya devam ediyor.

Eyyübiye’nin farklı mahallelerinde altı ekiple devam eden çalışmaların ilk etabında 130 bin metrekare kilitli parke taşı döşenmesi programa alındı. Çok sayıda personel ve iş makinelerinin yardımıyla hızla gerçekleşen sokak yenileme çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, evlerine doğalgaz ulaşanlar da Başkan Mehmet Kuş’a teşekkür ediyorlar.

Mahallelerinde daha önce doğalgaz olmadığı için odun kömürle ısındıklarını, mutfak için tüp aldıklarını anımsatan vatandaşlar, Başkan Kuş’un seçimlerden önce vaat ettiği doğalgazın evlerine ulaşmasının ilçe için bir dönüm noktası olduğunu söylediler. Doğalgazın gelmesiyle mahallelerinin büyük bir konfora kavuştuğunu belirten vatandaşlar, kilitli parke taşı yenileme çalışmalarından dolayı da Eyyübiye Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri