EYYÜBİYE’DE BİLİNÇLİ BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI GENİŞLİYOR

 

 Geri dönüşüm, sıfır atık ve tasarruf tedbirleriyle bilinçli belediyecilik örneklerini hayata geçiren Eyyübiye Belediyesi, çöp ve hurda olarak bilinen hammaddeleri şehir ekonomisine katan başarılı uygulamalarına devam ediyor.
Başkan Mehmet Kuş’un talimat ve yönlendirmeleriyle fen işleri, park bahçe ve temizlik birimlerinde en büyük harcama kalemlerinden olan hammadde kullanımını en aza indiren Eyyübiye Belediyesi, park yapısal peyzajı, açık hava mobilyaları ve temizlik hizmetleri ekipmanlarının çok büyük kısmını kendi imkanlarıyla yeniden üretiyor. Parkların yapısal peyzajında inşaat atığı taş ve betonları yeniden değerlendirerek çevre korumada büyük bir adım atan Eyyübiye Belediyesi, yine parklarda vatandaşın kullanımına sunulan kamelya, bank, çöp kovası ve benzeri açık hava mobilyalarını da kendi atölyelerinde üretiyor. Büyük çoğunluğu ilk kullanım sonrası hurdaya çıkan metal ve ahşap malzemelerin yeniden değerlendirilmesiyle üretilen açık hava mobilyaları, belediye bünyesinde çalışan maharetli ustaların elleriyle şehre kazandırılıyor.
Temizlik hizmetlerinde kullanılan çöp konteynerleri başta olmak üzere bazı araç gereçleri de aynı bilinçle yeniden değerlendiren ve demirbaş malzeme kullanım ömrünü iki-üç katına çıkaran Eyyübiye Belediyesi, sıfır atık tesisinin faaliyete girmesiyle, ilçede çöp olarak toplanan atıkları da ekonomiye kazandırmaya hazırlanıyor.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,eyyubiye ,mehmet kuş

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri