EYYÜBİYE’DE RAMAZAN DAYANIŞMASI DEVAM EDİYOR

 

Yaptığı tüm faaliyet ve yatırımlarla insan hayatına dokunan Eyyübiye Belediyesi, mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmayı, ihtiyaçlarını gidermeyi de ihmal etmiyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtları bulunan ailelerin yardım paketleri, tek tek evlerine teslim ediliyor.

Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek projeler hayata geçiren ve dezavantajlı ailelerin hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan Eyyübiye Belediyesi, bir yandan deprem ve sel felaketinin yaralarını sarmak için büyük çaba sarf ederken diğer yandan da büyük çoğunluğu engelli, yetim, yaşlı ve hasta vatandaşlardan oluşan ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtları bulunan muhtaç ailelerin Ramazan ayında ihtiyaç duyacağı yardım malzemelerini depolarında tasnif eden belediye çalışanları, ailenin nüfusu ve talepleri doğrultusunda hazırladıkları paketleri evlerine kadar ulaştırıyor.

Bütçesinin önemli bir kısmını ilçedeki sosyo-ekonomik hayatın gelişmesi yönündeki projelere ayıran Eyyübiye Belediyesi, binlerce öğrenciye ücretsiz dershane ortamı sağlıyor, engelli, yaşlı, yetim ve yoksul ailelerin her zaman yanlarında oluyor. Yıkık, dökük ve yaşanamaz halde bulunan yüzlerce evi de onararak ailelere teslim eden Eyyübiye Belediyesi, ilçenin ekonomik hayatının gelişmesi için de fabrika, sera gibi yatırımlar, meslek edindirme kursları gibi faaliyetler yürütüyor.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri