EYYÜBİYE’DE SELDEN ETKİLENEN EVLER ONARILIYOR

 

Şanlıurfa’da 15 Mart’ta gerçekleşen sel baskınlarının ardından gece gündüz demeden mesaiye devam eden Eyyübiye Belediyesi ekipleri, selden zarar gören mahallelerde hayatın normale dönmesi için harıl harıl çalışıyor.

Karakoyun Deresi’nin taşmasıyla selden büyük zarar gören Akabe Mahallesi’ndeki sokaklardaki çalışmalara ağırlık veren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri, Temizlik, Çevre Koruma ve Kontrol, Park Bahçe, Destek Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü çalışanları, balçıktan tamamen temizlendikten sonra deterjanla yıkanan ve kuruyan evlerin dış cephelerinde boya çalışmalarına devam ediyor.

Sel felaketinin izlerinin temizlendiği evlerin dış cepheleri boyanmaya devam ederken, selden hasar gören evlerin onarımı da Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarınca hızla yapılıyor.

Selden zarar gören, duvarları yıkılan evleri tek tek tespit eden Eyyübiye Belediyesi birimleri, hayatın normale dönmesi için bir yandan temizlik çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da onarım ve boya faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Eyyübiye Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla afetin yaşandığı ilk andan itibaren yanlarında olduklarını belirten vatandaşlar, Başkan Mehmet Kuş’a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri