HALFETİ BAYRAM TATİLİNDE SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

 Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cenneti Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde bu bayramda beklenen yoğunluk yaşanmadı.
Halfeti eşsiz doğal güzellikleri ve tarihi ile her yıl binlerce turistin ilgisini çekerken, bu bayramda yaşanan sakinlik esnafı ve yerel halkı şaşırttı. Turistlerin vazgeçilmez duraklarından biri olan Halfeti'de sakinliğin etkisiyle hem yerel halk hem de ziyaretçiler ilçenin tadını daha huzurlu bir şekilde çıkardı. Bu durum Halfeti'nin güzelliklerini keşfetmek isteyenler için eşsiz bir fırsat sundu. Yerel esnaf, bayram yoğunluğunu beklerken yaşanan bu durgunluk karşısında gelecek dönemlerde daha fazla ziyaretçi çekmek için çeşitli etkinlikler ve kampanyalar düzenlemeyi planlıyor.

“Umduğumuzu bulamadık”
Halfeti'ye sahip çıkılması gerektiğini belirten esnaf Hasan Durmaz, “Maalesef bu bayramda beklediğimiz yoğunluk yaşanmadı. Ramazan Bayramı'ndan bu yana Halfeti çok sessiz ve sakin. Bütün esnaf arkadaşlarımızın iş yerleri boş kaldı. Sabahtan bu yana 5-6 masa müşteri geldi. Umduğumuzu bulamadık. Halfeti'ye bir an önce sahip çıkılması gerekiyor. Buradaki esnafa sahip çıkılması gerekiyor. Bir an önce buraya bir el atılmasını ve kalkındırılmasını istiyoruz” dedi.

“Bu bayramda hayal kırıklığı yaşadık”
Esnaf Kemal Arıkan ise Halfeti'nin doğal ve tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini beklediğini belirterek, “Bu bayramda esnaf olarak hayal kırıklığı yaşadık. Yerli ve yabancı turistlerin ilçemize ziyaretleri umduğumuz gibi olmadı. İşletmeciler olarak bu bayramın yoğun geçeceğini tahmin ediyorduk. Bu bayram biraz beklentilerimizin altında kaldı” ifadelerini kullandı.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #halfeti #bayram

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri