HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALINDA ’DİJİTAL ARŞİV’ DÖNEMİ

 

Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalında 'Dijital Arşiv' dönemi başlarken artık hastaların tüm tetkik sonuçları e-nabızda görüntülenebilecek

Harran Üniversitesi Hastanesi hastalara kolaylık sağlamak için yeniliklerine devam ediyor. Kardiyoloji Anabilim Dalında dijitalleşme süreci kapsamında 'Dijital Arşiv' oluşturuldu. Buna göre kardiyoloji poliklinik bünyesinde hizmet veren EKG, Ekokardiyografi, EFOR testi, Tansiyon Holter, Ritim Holter, Eğik masa testi sonuçları kâğıt çıktı olarak vermek yerine  ‘’Dijital Arşiv ‘’ olarak saklanıyor.

Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ yaptığı açıklamada:

"Harran Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı olarak koroner anjiyo işlemlerinde yapılan dijital arşiv sisteminin polikliniğimizdeki tetkik birimlerimizde yapılan tetkik sonuçlarını kapsayacak şekilde genişletildi. Bu kapsamda hastanemiz yazılım birimi ve bölüm çalışanlarımızın gayretleri neticesinde poliklinik hizmet birimlerimize ait sonuçlar ‘’Dijital Arşive‘’ aktarılarak saklanmaktadır. Hastalarımıza yapılan tetkik sonuçları digital arşiv aracılığı ile e-nabıza aktarılmakta ve gerekli olduğu durumlarda kolaylıklar ulaşılabilme imkanı sağlamaktadır. Hastalarımızın mevcut klinik durumlarının takip ve değerlendirilmesine kolaylık sağlayacaktır."

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan'da, Hastanenin genelinde başlatılan dijitalleşme sürecine Kardiyoloji poliklinik hizmetlerini de eklemenin sevincini yaşamaktayız. Dijitalleşme döneminin hayırlı olmasını diledi.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri